reklama

Bercajglisti sa povozia po zasnežených uliciach večernej Trnavy

Prvý tohtoročný Bercajgel s prívlastkom „zimný“ sa uskutoční v stredu 16. januára 2013 a sľubuje jedinečnú kombináciu bicyklovania sa zasneženými ulicami večernej Trnavy.

Štart je naplánovaný na 18.30 hodinu od kina Hviezda.

Trasa povedie od kina na Streleckú, Vajanského, pešiu zónu a Trojičné námestie.
Pelotón odvážlivcov na bicykloch sa presunie z námestia po Hviezdoslavovej na Halenársku, prejde okolo Katedrály a univerzitného parčíka na Pekársku, Horné Bašty, Zelený kríček a cez Bernolákov sad a námestie SNP sa vráti do cieľa pred kinom Hviezda.

mapa-zimny-bercajgel
Mapa stredajšieho Bercajgla

Prvý pokus o zimnú verziu populárnych Bercajglov sa uskutočnil vlani vo februári. V nepomerne pre cyklistov priaznivejšom počasí si prišlo zajazdiť viac ako 40 nadšencov.

Podujatie založili Adam Peciar a Matúš Hlinčík ešte v auguste 2011. Pohodových jázd ulicami mesta sa pravidelne zúčastňuje viac ako 100 priaznivcov bicyklovania.

Povinnou výbavou sú reflexné prvky a zákonom stanovené osvetlenie.

Predpoveď počasia na stredu 16. januára predpokladá s teplotami okolo bodu mrazu a možnosťou slabého sneženia.

Akcia je teda určená pre skutočne skalných fanúšikov dvoch kolies.

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2013 10:16. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.