reklama

Bercajgel oslávi tretie výročie vzniku. Jazda skončí spoločnou opekačkou v golfovom areáli

V kalendári bola streda 24. augusta 2011 a pred trnavským kinom Hviezda sa zišlo asi 40 milovníkov bicyklov.

Adam Peciar a Matúš Hlinčík privítali o pol deviatej večer účastníkov historicky prvej mestskej bicyklovačky večernými ulicami Trnavy, ktorú nazvali Bercajgel.

Odvtedy uplynuli už tri roky a spoločné jazdy Trnavou na dvoch kolesách sa stali obľúbenou zábavou stoviek Trnavčanov.

Nápad vznikol s cieľom spojiť dohromady ľudí, ktorí majú záujem len tak sa pobicyklovať, alebo ak chcete po trnavsky “cajglovať”, rozhýbať sa, podporiť tvorbu mestskej cyklistiky a cyklotrás v Trnave, ukázať svojho dvojkolesového tátoša ostatným, či len tak sa zabaviť a poobzerať si ulice Trnavy z inej perspektívy – zo sedla bicykla.


Pamätná snímka účastníkov prvého Bercajgla

V stredu 20. augusta 2014 si pripomína Bercajgel tri roky od premiérovej jazdy. Osláva výročia sa uskutoční tak ako vlani v areáli golfového odpaliska za Kamenným mlynom.

Štart bude o 19. hodine tradične pred kinom Hviezda. Presná trasa zatiaľ nebola stanovená, zverejníme ju spolu s mapkou dva až tri dni pred akciou.

Na účastníkov výročného Bercajgla čaká okrem príjemných chvíľ strávených na bicykli v osvetlených uliciach mesta aj opekačka v peknom prostredí golfového odpaliska a tombola so zaujímavými cenami.

Povinnou výbavou účastníkov cyklojazdy je reflexný prvok a predpísané osvetlenie.

Udalosť môžete sledovať aj na Facebooku, link tu.

bercajgel-plag

Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2014 8:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.