reklama

Úvod pretekov Okolo Slovenska bude finišovať v Trnave, pelotón zavíta aj do viacerých obcí v okolí mesta. Pozrite si rozpis etapy

Po roku bude Trnava opäť etapovým mestom medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Druhé dejstvo 66. ročníka bude mať v stredu 14. septembra 2022 so štartom v Šamoríne dojazd na Trojičnom námestí. Pelotón bude prechádzať viacerými obcami v obcami v trnavskom regióne.

Trnava je tradičným etapovým mestov pretekov Okolo Slovenska, v kalendári sa po prvý ocitla už v roku 1965. Potom nastala veľmi dlhá pauza a do itinerára Trnavu zaradili organizátori opäť až v roku 1999.

Dojazd jednej z etáp sa v našom meste uskutočnil aj v rokoch 2011, 2017 a 2021.

V stredu 14. septembra je naplánovaný finiš prvej etapy dlhej 142 km so štartom v Šamoríne. Dojazd rovinatej etapy pod mestskú vežu je naplánovaný v závislosti od priemernej rýchlosti medzi 17:06 a 17:24 hod.


Profesionálni cyklisti v uliciach Trnavy

Ilustračné foto

Prejazd pelotónu obcami v okolí Trnavy

Do nášho regionu vstúpia preteky Okolo Slovenska pred 16. hodinou v smere od Budmeríc. Cyklistický balík odbočí pred Ružindolom na Borovú, kde bude aj rýchlostná prémia.

Pelotón bude ďalej prechádzať cez Dlhú, Košolnú, Suchú nad Parnou a Zvončín, odkiaľ po prvý raz počas etapy ocitne v Trnave. Po prejazde cieľom popri mestskej veži a divadle zamieri z pešej zóny k City Aréne, na Hollého ulicu, Rybníkovú a Bučiansku, z ktorej odbočí pri Oravnom do Špačiniec.

Ďalšími obcami na trase budú Dolné Dubové, okraj Kátloviec a odbočka na Paderovce. V Jaslovských Bohuniciach pred kaštieľom je pripravená rýchlostná prémia, odtiaľ pokračuje etapa do Malženíc a do cieľa na Trojičnom námestí.

Štyri tímy z najvyššej ligy

Na pretekoch Okolo Slovenska sa predstavia štyri World Tour tímy – Quick – Step, Israel Premier-Tech, Jumbo Visma a Astana. Celkovo budú na štarte zástupcovia 17 družstiev.

Zo slovenských celkov sa na ceste objavia Dukla Banská Bystrica a reprezentačný výber Slovenska, medzi známe tímy, ktoré si pravidelne zapisujú úspechy na najväčších svetových pretekoch, patria aj Bardiani-CSF-Faizané, EOLO – Kometa či Caja Rural – Seguros RGA.

Aj tento rok budú môcť fanúšikovia sledovať preteky na Eurosporte a športovom kanále RTVS.

Aktuálny ročník ponúka porciu 727,7 kilometra. Preteky odštartujú 13. septembra prológom v Bratislave-Petržalke a vyvrcholia v sobotu 17.septembra 2022 v Košiciach.

Celkovo majú preteky niekoľko súťaží – okrem etapových víťazstiev, zeleného rýchlostného a bodkovaného vrchárskeho dresu sa bojuje aj o vzácny žltý dres celkového poradia, biely dres najlepšieho jazdca do 23 rokov a dres najlepšieho Slováka. Na záver bude vyhodnotené aj najlepšie družstvo a slovenský jazdec do 23 rokov.

Rozpis 1. etapy na cestách v okolí Trnavy

Legenda:
Vzdialenosť od štartu, počet km do cieľa, názov obce, čas dojazdu pri priemernej rýchlosti 42, 44 a 46 km/h

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2022 13:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.