reklama

Svetové hviezdy cyklistiky neobídu Trnavu ani tento rok. Druhá etapa Okolo Slovenska 2022 bude finišovať na Trojičnom námestí

Organizátori medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska 2022 predstavili trasu a ďalšie detaily 66. ročníka pretekov, ktoré sa uskutočnia v polovici septembra.

Rovnako ako pred rokom, ani tento rok organizátori nevynechali Trnavu a okolitý región. Po úvodnom prológu v Petržalke bude druhá etapa 14. septembra 2022 so štartom v Bratislave finišovať v centre Trnavy. Pelotón sa bude presúvať cez Senec, Budmerice, Červený Kameň, Modru a Borovú do Trnavy.

Po prechode cez historické centrum mesta budú cyklisti pokračovať smerom na Špačince, Dolné Dubové, Kátlovce, do Jaslovských Bohuníc a cez Malženice sa vráti späť na Trojičné námestie, ktoré bude cieľovou destinácou.

Etapa má vypísané tri rýchlostné prémie (Senec, Borová, Jaslovské Bohunice) a jednu horskú prémiu na hrade Červený Kameň.

Štart tretej etapy bude v Hlohovci 15. septembra, cieľ je v Banskej Bystrici.

Preteky aj v tomto roku odvysiela stanic Eurosport, pripomenula Katarína Ďurková, PR manažérka Slovenského zväzu cyklistiky.


Ilustračné foto

Na Okolo Slovenska 2022 sa predstaví šesť tímov najvyššej ligy, šesť Pro celkov, osem kontinentálnych zostáv a jedna reprezentácia. Podujatie kategórie UCI 2.1 bude písať svoju 66. históriu od 13. do 17. septembra 2022.

Oproti minulosti zaznamenajú preteky dve zmeny. Prvou je zmena smeru trate od západu smerom na východ. Odštartujú v Bratislave, konkrétne v jej mestskej časti Petržalke a vyvrcholia v Košiciach. Okrem nich sa cyklisti predstavia aj v Ružinove, Trnave, Hlohovci, Banskej Štiavnici, Detve, Spišskej Novej Vsi a v Levoči.

Druhou je zvýšenie počtu miest, kde sa fanúšikovia môžu stretnúť s cyklistickými hviezdami z celého sveta, keďže miesta štartov a cieľov budú rozdielne.

Ani aktuálny ročník nepreruší nastavenú vysokú latku v podobe zloženia tímov na Okolo Slovenska. Vo vydaní ich 66. edície dostanú fanúšikovia cyklistiky na Slovensku opäť skvelú šancu vidieť zblízka ľudí, ktorí zdvíhajú víťazné vavríny na najvýznamnejších podujatiach sveta.

Svoju účasť z kategórie WT tímov opäť potvrdila najlepší tím sveta Quick Step Aplha Vinyl. Spolu s ním sa predstavia Astana-Qazachstan, Bikeexchange-Jayco a Israel Premier Tech, ktorých sme mali možnosť privítať už v minulosti. Premiérovo na našich cestách odštartujú aj Jumbo Visma a Bahrain Victorious.

Tento počet dopĺňa šesť profesionálnych kontinentálnych tímov – Bardiani CSF Faizané, Eolo Kometa, Equipo Kern Pharma, Caja Rural, Novo Nordisk a Human Powereed Health.

Štartovku uzavrie sem kontinentálnych celkov – Adria Mobil, Mazowsze Serce Polski, Friuli ASD, Elkov Kasper, VolkerWessels, Dukla Banská Bystrica a slovenská reprezentácia. Dve zostávajúce miesta pre kontinentálne tímy si organizátori nechali zatiaľ otvorené do 10. júna na základe aktuálneho postavenia všetkých záujemcov v rankingu tímov UCI.

Súčasťou podujatia sú viaceré súťaže, ktorých lídri budú v pelotóne odlíšení špeciálnymi dresmi. Víťaz celkového poradia pretekov získa najvzácnejší, žltý dres.

Ten vlaňajší vybojoval Peter Sagan, v roku 2022 sa na slovenských cestách neobjaví.

Videoprezentácia trasy:

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2022 13:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.