reklama

Cieľovým mestom pretekov Okolo Slovenska 2021 bude Trnava, otvorená je aj účasť Petra Sagana

Po štyroch rokoch bude Trnava opäť cieľovým mestom medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Pelotón s účasťou svetových tímov z najvyššej kategórie vyštartuje 15. septembra 2021 z Košíc, záverečná štvrtá etapa 19. septembra skončí v centre Trnavy. Účasť potvrdil aj tím Bora-Hansgrohe, organizátori hovoria o predbežnom prísľube aj zo strany našej cyklistickej jednotky Petra Sagana.

Jubilejný 65. ročník pretekov Okolo Slovenska mieri znova o level vyššie. Oproti predchádzajúcim edíciám sa na slovenských cestách v septembri predstaví až sedem tímov najvyššej katagórie World Tour. Domáci fanúšikovia tak môžu opäť privítať veľké mená svetovej cyklistiky. O UCI body bude v termíne od 15. do 19. septembra 2021 bojovať pelotón 21 tímov na trase Košice, Spišské Podhradie, Dolný Kubín, Považská Bystrica, Trenčianske Teplice a Trnava.

Organizátori podujatia si trnavský región obľúbili. Trnava bola naposledy cieľovým mestom Okolo Slovenska v roku 2017, predtým v roku 2011. Okrajovo sa pelotón Okolo Slovenska previezol trnavským regiónom aj pred dvoma rokmi, v roku 2010 finišovala predposledný etapa pretekov v Jaslovských Bohuniciach.

V júni 2019 bola Trnava dejiskom Medzinárodných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike, aj s účasťou Petra Sagana. Jeho premiérová účasť na pretekoch Okolo Slovenska je v tejto chvíli otvorená.


Peter Sagan v Trnave po skončení pretekov v rámci majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike, 30. júna 2019

FOTO: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Zostava tímov na 65. ročníku pretekov Okolo Slovenska

Fanúšikovia cyklistiky na Slovensku aj v Trnave opäť dostanú skvelú šancu vidieť zblízka ľudí, ktorí zdvíhajú víťazné vavríny na najvýznamnejších podujatiach sveta.

Svoju účasť z kategórie World Tour tímov potvrdili stálice na našich cestách Deceuninck – Quick Step i Bora-Hansgrohe, s predbežným prísľubom štartu Petra Sagana. Po predchádzajúcej spokojnosti s podujatím pricestujú opäť Israel Start-Up Nation a nemecký tím Team DSM (predtým Sunweb). Premiéru na slovenských cestách budú mať spomedzi 7 top tímov cyklisti austrálskeho Team BikeExchange, jazdci juhoafrickej Qhubeky Assos a kažašskej Astany Premier Tech.

Tento počet dopĺňa 6 profesionálnych kontinentálnych tímov – Bingoal Pauwels Sauces, austrálsky Bardiani CSF Fairzane, Uno X, Gazprome Rusvelo, Novo Nordisk a Kern Pharma. Štartovku uzavrie sedem kontinentálnych celkov a slovenská reprezentácia.

Trať prevedie cyklistov od východu až po západ Slovenska

Atmosféru štartov a finišov si tento rok budú môcť vychutnať fanúšikovia doslova celej krajiny, od jej východu až po samý západ. Organizátori zostavili trať tak, aby sa približovala aktuálnej trati majstrovstiev sveta, a poskytla jazdcom čo najlepšie podmienky na prípravu.

Preteky odštartujú atraktívnym večerným prológom historickými uličkami mesta Košice. Metropola východu bude aj dejiskom prvej 151 km dlhej etapy.

Druhá etapa so štartom pod Spišským hradom prevedie cyklistov cez starobylú Levoču, Spišskú Novú Ves, Vysoké Tatry až do Dolného Kubína.

Tretia etapa štartuje v Dolnom Kubíne a počas 194,2 kilometrov povedie cez oravské a kysucké cesty dostane až do Považskej Bystrice.

Posledná etapa takisto ponúkne slušnú porciu kilometrov. Odštartuje v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice, a potom cez Motešice, Zlatníky, Topoľčany, Hlohovec, Šúrovce a Zavar privedie pelotón do Trnavy na Štefánikovú ulicu.

Po prejazde cieľom cyklisti absolvujú ešte okruh cez Ružindol, Borovú, smerom naspäť Suchú nad Parnou. Tohtoročné Okolo Slovenska vyvrcholí po 159 km v centre Trnavy na Štefánikovej ulici. Aj počas záverečnej etapy budú bojovať o 2 vrchárske prémie (chvíľu po štarte Machnáč a potom v Hlohovci) a tri rýchlostné prémie (Topoľčany, prvý prejazd cieľom a Borová).

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2021 11:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.