reklama

Trnava bola cieľovým mestom pretekov Okolo Slovenska. Chaotickým

Víťazom 6. etapy 55. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska s cieľom na Spartakovskej ulici v Trnave sa stal v hromadnom špurte Argentínčan Maximilian Richeze, jazdiaci v službách talianskeho tímu D´Angelo & Antenucci. Na 2. mieste finišoval belgický pretekár Tosh van der Sande (Omega Pharma Lotto Davo), tretí skončil Poliak Artur Detko z tímu Bank BGZ.

Víťazné gesto Argentínčana Richezeho v cieli

Najlepším Slovákom v cieli etapy vedúcej v rovinatom teréne zo Šiah (170 km) bol Matej Jurčo (Dukla Merida Trenčín) na dvanástom mieste.

V piatok o 13. 55 hodine sa uskutoční na Trojičnom námestí slávnostný štart predposlednej 7. etapy Okolo Slovenska. Pelotón vyrazí z Trnavy na trať v dĺžke 143 km v smere na Špačince. Pre nedávnu prírodnú katrastrofu pod Malými Karpatmi boli organizátori nútení urobiť niekoľko zmien v itinerári etapy.
Pôvodne plánovaný úsek medzi Dolnými Orešanmi, Doľanmi, Častou a Modrou štartové pole obíde za Dolnými Orešanmi v smere Košolná, Dlhá, Borová, Budmerice, Vištuk, Šenkvice, Pezinok, Viničné, kde sa napojí na pôvodnú trasu.

Medzi 17.20 a 17.45 hodinou sa pretekári vrátia späť do Trnavy v smere od Ružindola, cieľ etapy je tentokrát stanovený na Bottovej ulici.

Dúfajme, že kooperácia medzi usporiadateľmi tradičných pretekov s medzinárodnou účasťou a policajným zborom bude na úplne inej úrovni ako sme boli svedkami na konci 6. etapy. Ktovie, či by sa naozaj zrútil svet, keby bola doprava zo Spartakovskej vylúčená o dvadsať minút skôr ako tomu bolo vo štvrtok podvečer.
Je totiž nemysliteľné, aby ešte necelú polhodinu pred príchodom pelotónu musel francúzsky časomerač riskujúc vlastný život počas dopravnej špičky sám odstavovať autá na frekventovanej ulici, aby mohol štvornožky (!) na preplnenej ceste umiestňovať techniku pre cieľovú kameru. A policajti sa tomu len nečinne prizerali.

Hliadkujúci uniformovaní muži prosby technikov o asistenciu a včasné odklonenie dopravy odignorovali konštatovaním, že rozkazy civilov počúvať nebudú. Sledujúc situáciu to skôr vyzeralo, akoby v tej chvíli ani nevedeli čo majú robiť a či im vlastne niekto velí…

Na druhej strane podľa našich informácií usporiadatelia oficiálne nepožiadali o zvláštne užívanie a uzávierku miestnej komunikácie mesto Trnava a o podujatí informovali len Policajný zbor Slovenskej republiky. Aj preto vyzerala organizácia v cieli krátko pred príjazdom pelotónu tak ako vyzerala.

Fotogaléria z cieľa 6. etapy:

Ulož ako PDF
Napísal 9. júna 2011 23:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava bola cieľovým mestom pretekov Okolo Slovenska. Chaotickým”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.