reklama

Pelotón pretekov Okolo Slovenska 2017 bude finišovať v Trnave hneď dvakrát – v sobotu aj v nedeľu

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska 2017 vyvrcholia cez víkend v Trnave. Najkvalitnejší pelotón v histórii podujatia dorazí do Trnavy v sobotu 10. júna podvečer, kedy bude na Trojičnom námestí cieľ 3. etapy. V nedeľu vyvrcholia preteky na cestách v okolí Trnavy záverečnou štvrtou etapou. Súčasťou podujatia budú aj akcie Cajgelvíkend a preteky Kritérium pre žiakov základných škôl.

Tretia etapa so štartom v Nitre zavedie v sobotu 10. júna pretekárov na Havran, do Piešťan, na myjavské kopanice či do Brezovej pod Bradlom.

V Trnave bude pelotón finišovať v smere Buková, Trstín, Horná a Dolná Krupá v čase medzi 17.40-18.12 hod. v závislosti od priemernej rýchlosti etapy.

Štart 4. etapy bude 11. júna v Trnave na Trojičnom námestí o 10. hodine. Cyklisti budú smerovať do Malženíc, Jaslovských Bohuníc, Kátloviec, Dechtíc, zamieria cez Horné a Dolné Dubové do Špačiniec a späť do Trnavy. Tento okruh si ešte raz zopakujú.

Po druhom návrete do Trnavy sa bude pelotón pohybovať medzi Trnavou s Špačincami po tzv. trojuholníku.

Cieľ záverečnej etapy 61. ročníka Okolo Slovenska bude opäť na Trojičnom námestí medzi 13.28 – 13.49 hod.

Ilustračné foto: Okolo Slovenska


Časy prejazdov 4. etapy jednotlivými obcami


Mapa 4. etapy


Mapa dojazdu 4. etapy v Trnave

V súvislosti s konaním pretekov musia vodiči počítať na trase počas etapy s dopravnými obmedzeniami.

V meste Trnava budú od 9. júna uzatvorené ulice Štefánikova, parkovisko na Rybníkovej ulici pri RELAX AQUA a parkovisko Vajanského, na ulici Radlinského, na Trojičnom námestí, ulice Pekárska, Hornopotočná, Hviezdoslavova a Jerichova.

V deň príchodu v sobotu 10. júna policajti uzavrú ulcie Špačinská a Rybníkova, obmedzenia budú cca od 16.30 do 19.00.

V nedeľu 11. júna bude dočasne obmedzená Bučianska a Pieštanská v ranných hodinách, Špačinská, Rybníková a Štefánikova podvečer.

Vyvrcholenie pretekov v Trnave bude sprevádzať bohatý sprievodný program, ktorého súčasťou sú preteky detí, rôzne vystúpenia, koncerty, tombola, bercajgel aj cyklojazda pre verejnosť.

„Tohtoročný program v Trnave je súčasťou spoločného európskeho projektu Erasmu+ ‘My sport is Franja’. Okrem pretekov detí v sobotu dopoludnia sa o 16. hodine stretnú na hlavnom trnavskom námestí ‘bercajglisti’, ktorí sa po prejdení bercajglovskej trate pokúsia vytvoriť nový slovenský rekord v ‘cajgelzvončekovačke’, teda vo zvonení na bicyklové zvončeky. Ukážky z histórie predvedú cyklisti klubu Tyrnaviavelo, ktorí nedávno pripravili výstavu k 200. narodeninám vynájdenia bicykla.
O adrenalínové zážitky sa postará Ján Kočis, majster sveta v cyklotriale aj Nicole Frýbortová a Yannick Martens, medialisti z majstrovstiev sveta v krasojazde. Dobrú náladu prinesú vystúpenia známych finalistov talentových súťaží Martin Cisár a Paulína Ištvancová a Hudby z Marsu, prekvapenie a mnohým aj radosť prinesie bohatá tombola. Jej lístky sa budú rozdávať priamo na námestí v čase konania podujatia. Vyvrcholením programu bude dojazd pelotónu pretekov Okolo Slovenska (UCI 2.1) v sobotu o 17:30 a v nedeľu štart, prejazdy mestom aj cieľ záverečnej etapy tohto ročníka pretekov,“
povedal Peter Privara, generálny riaditeľ podujatia.

Ulož ako PDF
Napísal 9. júna 2017 6:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pelotón pretekov Okolo Slovenska 2017 bude finišovať v Trnave hneď dvakrát – v sobotu aj v nedeľu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.