reklama

Napriek chladnému počasiu sa stretlo vo večernom pelotóne Bercajgla 60 nadšencov

Zhruba päťkilometrovú trasu večernými ulicami mesta si v rámci dnes už tradičnej akcie BERCAJGEL vychutnalo v stredu 19. októbra viac ako šesťdesiat milovníkov bicykla. Neodradilo ich ani pomerne chladné jesenné počasie.

Piate pokračovanie Bercajgla nasmerovali chalani z Cykloservisu u Peca a eventovej skupiny Bronco od kina Hviezda na Žarnovu ulicu, pelotón sa presunul okolo nemocnice na cyklochodník na Zelenečskej ulici, ktorú odjazdil v oboch smeroch. Po odkrúžení niekoľkých kolečiek na parkovisku pri amfiteátri zamieril „balík“ na Trojičné námestie, kde spokojní cyklisti uzavreli tohotoročnú sezónu Bercajgla krúžením okolo Trojičky.

VIDEO:

„Priznám sa, že sme nečakali taký ohlas. V lete nás napadlo, že zorganizujeme pár jázd po meste na bicykli pre partiu a známych. Nakoniec je z toho slušná masovka,“ spokojne prehodil spoluzakladateľ Bercajgla Adam Peciar, ktorému sa spoločne s Matúšom Hlinčíkom podarilo v pozitívnom zmysle poblázniť peknú kôpku priaznivcov cyklistiky a bicyklovania.

Už premiérovej večernej jazdy sa zúčastnilo viac ako 40 ľudí, na ďalšiu prišlo 80 Trnavčanov, tretí Bercajgel pokoril číslo 120. Rekordný pelotón pred dvoma týždňami čítal 140 blikajúcich strojov.

„Určite chceme pokračovať aj na jar. Pohrávame sa však s myšlienkou zorganizovať niečo zaujímavé aj v priebehu zimy. Veď uvidíme,“ dodal Matúš Hlinčík z Bronca.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2011 8:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.