reklama

Novú pešiu zónu doplnia umelecké diela, fontány aj drobná architektúra

Súčasťou novej pešej zóny v centre Trnavy bude aj viacero umeleckých diel a doplnkových prvkov v podobe drobnej architektúry.

Niektoré prvky nového mobiliáru ako sú lavičky, stojany na bicykle, led osvetlenie, vlajkoslávu či informačné tabule začali na Hlavnú ulicu inštalovať už v prvej polovici októbra minulého roka.

Jedným z najväčších lákadiel pre návštevníkov má byť Kráľovská fontána. Osadia ju približne 20 metrov od radnice oproti Wetzlerovho domu do vyhradeného priestoru obdĺžnikového tvaru.

kralovska-fontana
Takúto podobu by mala mať Kráľovská fontána

V priestore Hlavnej ulice pribudne aj ďalšia okrasná fontána a dve pitné fontánky.

O konečnej podobe umeleckých prvkov, ktoré pribudnú na pešiu zónu, bude rozhodovať mesto spoločne s architektmi v priebehu najbližších týždňov.

Trnavská radnica v súčasnosti hľadá dodávateľa tabuliek s erbami partnerských miest. Tie budú osadené priamo v dlažbe pri vlajkosláve oproti budovy radnice.

Bronzové tabuľky erbov partnerských miest budú mať rozmery 25×25 cm. Nad nimi položia 8 cm vysoký bronzový plastický nápis Erby partnerských miest.

pesia-zona-trnava
Panoramatický pohľad na pešiu zónu. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Ilustračné foto

Reliéfy erbov budú ukotvené do stabilizačnej vrstvy chodníka pomocou kotviacich pracní a chemických kotiev.

Konečné dielo osadené na Hlavnej ulici musí spĺňať podmienky pochôdznosti z hľadiska tvrdosti a pevnosti materiálu, ako aj odolnosti voči vandalom a krádeži.

Mesto zároveň zverenilo výzvu na predloženie ponuky dodávky informačnej tabule a smerových terčov.

Informačná tabuľa s rozmermi 75×25 centimetrov bude situovaná v priestore pred vstupom do radnice a rovnako ako erby bude osadená na dlažbe a odliata z bronzu.

Štyri bronzové smerové terče kruhového tvaru so symbolom šípky a vonkajším priemerom 15 cm zapustia rovnako do dlažby pred radnicu.

infotabula-pesia
Plánované umiestnenie bronzovej informačnej tabule a smerových terčov

Rekonštrukcia verejných priestorov Hlavnej ulice začala v apríli 2013. Projekt má byť dokončený v polovici mája tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2014 14:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Novú pešiu zónu doplnia umelecké diela, fontány aj drobná architektúra”

  1. 1
    citatel says:

    Vyzera to v pohode.Vieme aj rozmery tych fontan?Osadenie erbov partnerskych miest zaujimava myslienka,len som prekvapeny z rozmerov.25 cm erby a 75 cm informacna tabula sa mi zda pri rozmeroch pesej zony naozaj naozaj malo.

  2. 2
    laik says:

    …ten panoramatický pohľad je veľmi vydarený

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.