reklama

Novú pešiu zónu doplnia umelecké diela, fontány aj drobná architektúra

Súčasťou novej pešej zóny v centre Trnavy bude aj viacero umeleckých diel a doplnkových prvkov v podobe drobnej architektúry.

Niektoré prvky nového mobiliáru ako sú lavičky, stojany na bicykle, led osvetlenie, vlajkoslávu či informačné tabule začali na Hlavnú ulicu inštalovať už v prvej polovici októbra minulého roka.

Jedným z najväčších lákadiel pre návštevníkov má byť Kráľovská fontána. Osadia ju približne 20 metrov od radnice oproti Wetzlerovho domu do vyhradeného priestoru obdĺžnikového tvaru.

kralovska-fontana
Takúto podobu by mala mať Kráľovská fontána

V priestore Hlavnej ulice pribudne aj ďalšia okrasná fontána a dve pitné fontánky.

O konečnej podobe umeleckých prvkov, ktoré pribudnú na pešiu zónu, bude rozhodovať mesto spoločne s architektmi v priebehu najbližších týždňov.

Trnavská radnica v súčasnosti hľadá dodávateľa tabuliek s erbami partnerských miest. Tie budú osadené priamo v dlažbe pri vlajkosláve oproti budovy radnice.

Bronzové tabuľky erbov partnerských miest budú mať rozmery 25×25 cm. Nad nimi položia 8 cm vysoký bronzový plastický nápis Erby partnerských miest.

pesia-zona-trnava
Panoramatický pohľad na pešiu zónu. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Ilustračné foto

Reliéfy erbov budú ukotvené do stabilizačnej vrstvy chodníka pomocou kotviacich pracní a chemických kotiev.

Konečné dielo osadené na Hlavnej ulici musí spĺňať podmienky pochôdznosti z hľadiska tvrdosti a pevnosti materiálu, ako aj odolnosti voči vandalom a krádeži.

Mesto zároveň zverenilo výzvu na predloženie ponuky dodávky informačnej tabule a smerových terčov.

Informačná tabuľa s rozmermi 75×25 centimetrov bude situovaná v priestore pred vstupom do radnice a rovnako ako erby bude osadená na dlažbe a odliata z bronzu.

Štyri bronzové smerové terče kruhového tvaru so symbolom šípky a vonkajším priemerom 15 cm zapustia rovnako do dlažby pred radnicu.

infotabula-pesia
Plánované umiestnenie bronzovej informačnej tabule a smerových terčov

Rekonštrukcia verejných priestorov Hlavnej ulice začala v apríli 2013. Projekt má byť dokončený v polovici mája tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2014 14:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Novú pešiu zónu doplnia umelecké diela, fontány aj drobná architektúra”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.