reklama

Voľby do VÚC: županom chcú byť štyria, 250 ľudí kandiduje na post poslancov

KANDIDATI-ZUPAN-TT

Štvrtým do kvarteta kandidátov na post predsedu úradu Trnavského samosprávneho kraja sa stal poslanec krajského parlamentu aj NR SR Gábor Gál zo strany Most – Híd. O županskú stoličku sa “pobije” so súčasným šéfom úradu Tiborom Mikušom, krajským i mestským poslancom v Trnave Gabrielom Pavelekom a exministrom pôdohospodárstva Miroslavom Jureňom.
Uzávierka podávania kandidačných listín bola v pondelok 5. októbra o polnoci. O 40 poslaneckých kresiel sa bude v toh­to­roč­ných krajských voľbách v Trnavskom kraji uchádzať 250 kandidátov, z nich 205 je straníckych a 45 nezávislých.
V Trnavskom a Žilinskom kraji sa uchádza o županskú stoličku najmenej záuejmcov – štyria. Najviac adeptov bude o lukratívny post bojovať v Bratislavskom kraji – jedenásť.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 14. novembra, prípadné druhé kolo voľby, tam, kde žiaden z kandidátov na župana nezíska 50% hlasov, sa uskutoční 28. novembra.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2009 18:09. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.