reklama

Počet nehôd v apríli oproti vlaňajšku rapídne klesol

Polícia v Trnavskom kraji zaznamenala v apríli 131 dopravných nehôd, čo je o 70 menej ako v rovnakom mesiaci pred rokom. Najviac sa stalo v okrese Dunajská Streda – 32, v okresoch Trnava a Galanta po 27, v Piešťanoch 16 a v Senici 15. Vo všetkých okresoch bol zaznamenaný pokles v počte dopravných nehôd.

V mesiaci apríl zomreli na cestách regiónu traja ľudia, vlani ich bolo dvakrát viac. Dve osoby zomreli v okrese Dunajská Streda a jedna v okrese Skalica. Ťažké zranenia utrpelo deväť osôb a 58 sa zranilo ľahko. V porovnaní s vlaňajším rokom boli následky dopravných nehôd miernejšie vo všetkých ukazovateľoch.

V trinástich prípadoch zohral pri nehodách úlohu alkohol, z toho najviac v okrese Dunajská Streda, pri piatich dopravných nehodách a v okrese Galanta pri štyroch. Najviac nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, chodci zavinili päť a cyklisti tri dopravné nehody. Hlavnou príčinou bolo porušenie základných povinností vodiča, nedovolená rýchlosť a nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami.

„Polícia vykonala v mesiaci apríl množstvo dopravno-bezpečnostných akcií zameraných na dodržiavanie predpisov v cestnej premávke. V rámci Trnavského kraja sme odhalili až 404 vodičov pod vplyvom alkoholu, teda v priemere až 13 na každý deň. Z toho vodičov motorových vozidiel si sadlo za volant po požití alkoholu 162 a cyklistov 242. Toto sú čísla, ktoré polícia odhalila. Koľko opitých vodičov sa však nepodarilo odhaliť, zostáva otázkou,“ poznamenala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

ILUSTRAČNÉ FOTO: KR PZ v Trnave


Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2010 15:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.