reklama

Dvojdňový festival Lumen videlo v centre Trnavy 10-tisíc ľudí

Vypredali Sydney, Melbourne, Tokio, Kolín a včera večer naplnili trnavské Trojičné námestie. Americkí rockeri Switchfoot vystúpili na gospelovom festivale Lumen. Headliner festivalu s charizmatickým spevákom Jonom Foremanom bol poslednou kapelou v dvojdňovom programe Lumenu. Switchfoot navštívil Trnavu v rámci svojho svetového turné a zožal úspech najmä medzi mladými návštevníkmi, ktorí doslova šaleli za frontmanom kapely Foremanom. Ten dokázal roztancovať a rozospievať celé námestie aj hitmi z filmov Narnia a A Walk To Remember.
Piatkové vystúpenie Superchick v Trnave

V piatok večer boli headlinermi americkí Superchick. Niekoľkotisícový dav doslova bláznil pri hudbe päťčlennej kapely, ktorá získala pred dvomi rokmi nomináciu na cenu Grammy v kategórii Najlepší rockový alebo rapový gospelový album za CD Rock What You Got. Nositeľkami „tváre“ kapely sú charizmatické sestry Melissa a Tricia Brock. V ich hudbe nájdeme prvky punku, rocku, rhythm and blues či rapu. Zatiaľ posledný názov Reinvention vydali len nedávno – v apríli 2010.
„Svojou hudbou chcem otvárať mysle ľudí. Nemám rád škatuľkovanie, že sme kresťanský rock, naša hudba je pre všetkých,“ hovorí Foreman. Okrem známeho Switchfootu na festivale vystúpili aj ďalšie zahraničné kapely: hip hopová The 29th Chapter, punk-rockoví Superchick, britskí thebandwithnoname a námestie roztancovali aj Maleo Reggae Rockers z Poľska.
Organizátori sú s festivalom spokojní. Počasie vyšlo a ľudí prišlo až nad očakávanie veľa – približne 10 tisíc. Lumen sa skončil polnočnou omšou v kostole sv. Jakuba v Trnave, ktorý bol tiež plný do posledného miesta. „Ešte nikdy som nevidel utekať toľko ľudí do kostola, aby si chytili dobré miesta. Niektorí sa ma pýtali, či tam rozdávajú niečo zadarmo,“ žartoval počas kázne bývalý riaditeľ festivalu, saleziánsky kňaz Viliam Riško.
Festival Lumen sa v Trnave konal už po osemnásty raz, organizuje ho Združenie saleziánskej mládeže Domka a mesto Trnava. Je pre všetkých úplne zadarmo. „Na festivale nevyberáme vstupné najmä vďaka tomu, že ho robia dobrovoľníci, mladí ľudia bez nároku na odmenu,“ vysvetľuje súčasný riaditeľ festivalu Milan Janák.
FOTOGALÉRIA KONCERTU SUPERCHICK, TRNAVA 4. 6. 2010:

Superchick – Cross The Line

Switchfoot – This Is The Sound
Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2010 23:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.