reklama

Víkend v centre patrí festivalu Lumen. Do Trnavy prídu aj známe mená

Aktuálny 22. ročník Festivalu Lumen sa uskutoční v piatok a v sobotu v historickom centre mesta Trnava. Opäť pokračuje v koncepte “city music festival”, čo znamená, že chce ponúknuť program nielen na Trojičnom námestí, ale aj v širšom centre mesta na ďalších miestach.

V ostatných rokoch sa snažíme osloviť nielen mladých cez výstupenia hudobných skupín, ale chceme prilákať aj mladé rodiny s deťmi, strednú generáciu i hudobných fajnšmekrov. Veríme, že tieto ciele sa nám podarí naplniť aj širokou programovou ponukou,” povedal riaditeľ Festivalu Lumen Pavol Grach SDB.

Organizátori ponúknu známe mená ako Marián Čekovský, ktorý si do svojej talkshow ČEKY POINT pozýva hostí Daniela Heviera, Andreja Bána a hudobného hosťa Lukáša Adamca, víťaza česko-slovenskej Superstar. V rámci sprievodného programu festivalu vystúpi aj prešovská formácia Komajota. Prekvapením bude aj tanečný workshop tanečnej skupiny The Pastels. Ponuku sprievodného programu rozšíri aj vyše 30 prednášok a workshopov na rôzne aktuálne témy.

superchick-lumen8

Ilustračné foto

Na Trojičnom námestí sú pre návštevníkov pripravené koncerty slovenských a zahraničných kapiel úplne ZDARMA. Rock, hip-hop a pop-rock v kombinácii s rôznorodým sprievodným programom potvrdzujú, že Festival Lumen nie je o chrámovej hudbe, ale svojou dramaturgiou láka širokú verejnosť.

Už tento víkend 6.-7. júna prídu do Trnavy tisícky mladých z celého Slovenska i zahraničia, aby zažili atmosféru city music festivalu v centre malého Ríma.

Viac informácií o festivale nájdu návštevníci na webstránke festivalu www.fln.sk.

(Tlačová správa)

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2014 11:07. Článok je zaradený do rubriky: Festival Lumen, Pozvánky. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Víkend v centre patrí festivalu Lumen. Do Trnavy prídu aj známe mená”

 1. 1
  trnava says:

  vyzývam na zrusenie Lumenu !!!

  RIP pozostalim rodinam !!!

 2. 2

  Obete nehody si chceme pripomenúť záverečnou sv. omšou a taktiež počas tichej adorácie v dnešný deň.

  • 2.1
   Ucta says:

   Obete si uctíte zrušením festivalu, resp. hudobnej produkcie. Návštevníci sú rovesníci obetí a zranených. Ako sa dokážu zabávať, keď im iní rovesníci zapaľujú sviečky pred školou v Trnave?

   Pán Královič, dokážete sa ako kresťan a veriaci človek pozrieť do zrkadla keď sa po takejto tragédii zabávate ďalej ako keby sa nič nestalo? Je to takto správne, kresťansky – zábava za každú cenu až do konca? Potom ale nenazývajte Lumen kresťanským festivalom! Uráža to kresťanov.

   • 2.1.1

    Práve ako kresťania sme presvedčení o tom, že modlitba, sv. omša a adorácia sú teraz najvhodnejším spôsobom, ktorým môžu mladí ľudia na festivale vyjadriť podporu.

    Nemyslíme si, že zrušenie festivalu by zmiernilo žiaľ, alebo bolo nejakým spôsobom nápomocné.

    Kresťanské hodnoty sa snáď neposudzujú iba podľa týchto kritérií.

    • 2.1.1.1
     Ucta says:

     Váš príspevok by bol adekvátny, ak by festival a tragédia neboli v jednom meste ale každé na opačnej strane republiky.

     Tu ide o to, že sviečky za obete sa zapaľujú pred školou zhruba kilometer od hlavného pódia. Nemyslím si, že tancovaním pred pódiom sa prejavuje súcit. A tiež Váš názor nie je celkom vhodný výchovný postoj, ktorým ukazujete mladým účastníkom ako sa zachovať pri tragédii ich rovesníkov, o ktorej mimochodom hovorí celé Slovensko. Takto len vidia, že zábava je za každú cenu až do konca bez ohľadu na situáciu.

     Keď sa bojíte zmluvných sankcii pri zrušení celého festivalu, tak ste mali aspoň obmedziť hudobnú produkciu na hlavnom pódiu.

 3. 3
  Flego says:

  Nehádajte sa chlapci, aspoň keď je smútok :-)
  Tiež som kresťan, ale každý chápeme kresťanstvo po svojom. Ja osobne nepovažujem hudbu, ktorá včera do noci hučala celým mestom ani za kresťanskú ani za vhodnú na deň takejto hlbokej tragédie.

 4. 4
  Peter says:

  Tak ohladom Lumenu a tragedie sa mali najviac angazovat Starosta a predseda VUC ako zriadovatel skoly, ci biskupi. Ti mali z pozici svojich funkci ziadat zastavenie hudobnej produkcie na namesti v case takto velkej tragedie. A nie bezny ludia co si ich platia a volia ti pre riaditelstvo Lumenu nie su ziadny argument… tich sa nelaknu… Ale mesto nespravilo nic. Co ak by to nebol lumen ale len bezny rockovy koncert ci daka avangarda… Na kazdeho ini meter?
  Tu nejde o krestanstvo ci ine izmy tu ide o ludskost a opet sme prehrali…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.