reklama

V západnom krídle radnice otvorili výstavu Po stopách festivalu Lumen

Organizátori Festivalu Lumen všetkých srdečne pozývajú na výstavu do západného krídla radnice.

„Po stopách Festivalu Lumen“ sa môžete vydať v piatok a v sobotu od 10:00 do 21:00. Výstava vás prevedie históriou najväčšieho gospelového festivalu v strednej Európe a prezrieť si môžete všetky artefakty, ktoré za 20 rokov existencie organizátori zhromaždili vo festivalovom archíve.

Fotografie, plagáty, tričká, bulletiny a iné zaujímavé materiály priblížia atmosféru festivalu od jeho prvých ročníkov, ktoré sa konali na futbalovom ihrisku na Kopánke, či na zimnom štadióne a bol prehliadkou speváckych zborov z Trnavy a okolia. Neskôr sa festival presunul do mestskej športovej haly, v roku 2004 sa odohrával po prvý krát na Trojičnom námestí a bol spojený s oslavami vstupu Slovenska do Európskej únie. Do športovej haly sa vrátil, avšak iba na 2 roky, pretože od roku 2008 sa pravidelne koná na Trojičnom námestí a je pre všetkých zadarmo.

Počas histórie Festivalu Lumen na ňom okrem speváckych zborov, slovenských a zahraničných gospelových skupín účinkovali aj vzácni hostia – Richard Müller, Katarína Koščová, Jana Kirschner, Hudba z Marsu… Tohtoročným hosťom sú domáci – trnavskí jazzmani bratia Bugalovci. Dlhé roky sa festival konal pod záštitou Petra Dvorského, posledné ročníky si zobral pod patronát trnavský arcibiskup Mons. Róbert Bezák.

Aj tento rok ponúka Festival Lumen zaujímavý program. Ako pravý city music festival ponúka na štyroch pódiách a ďalších miestach Trnavy koncerty, prednášky a workshopy (hand-made, ZUMBA), tanečné divadlo, detský kútik, možnosť previesť sa na trojkolkách, či bodyzorbing.

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2012 10:51. Článok je zaradený do rubriky: Festival Lumen. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.