reklama

V západnom krídle radnice otvoria výstavu fotografií Blažeja Vitteka

Klubu priateľov Trnavy, Fotolklb IRIS a mesto Trnava pozývajú na vernisáž výstavy fotografií Blažeja Vitteka „CURRICULUM FOTOVITAE“, ktorá sa uskutoční pri príležitosti autorovho životného jubilea.

Vernisáž sa uskutoční v západnom krídle radnice v stredu 12. septembra 2012 o 18.00. Výstava bude sprístupnená do 4. októbra vždy v utorok a vo štvrtok v čase od 10. do 13. a od 14. do 17. hodiny.

Blažej Vittek sa venoval fotografii profesionálne 35 rokov. Od roku 2000 je na dôchodku a profifotografii sa venuje už len príležitostne. Viac ho priťahuje záujmová emotívna fotografia vo všetkých jej žánroch.

Do roku 1990 pracoval ako externý fotograf pre Galériu Jána Koniarka. Neskôr pracoval ako fotograf a grafik. Od 1994 bol hlavným fotografom Západoslovenského múzea v Trnave. Bol zakladajúcim členom a predsedom fotoklubu IZOFOTA.

Získal viacero ocenení a uznaní, napríklad v roku 2007 získal ocenenie za dlhoročný rozvoj neprofesionálnej umeleckej fotografie na Slovensku. Slovenskú fotografiu reprezentoval i v zahraničí (ČR, Bulharsko, Fínsko, Francúzsko). V roku 2008 získal cenu za rozvoj fotografickej tvorby v Trnavskom kraji.

Pravidelne získaval ocenenia a uznania na Trnavskom objektíve a AMFO. Bol členom poroty Trnavského objektívu, Genius loci Trnavy, Digiamfo Galanta a FoTTofestu Trnava. Tiež viedol fotokrúžky mladých začínajúcich fotografov.

Vittek je zakladateľom fotoklubu Izofota a podpredsedom fotoklubu IRIS, teraz je čestným predsedom Irisu. Je členom Výtvarných umelcov západného Slovenska.

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2012 21:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.