reklama

V západnom krídle radnice otvorili medzinárodnú výstavu obrazov Pravdivosť-Súcit-Znášanlivosť

V pondelok 3. júna 2019 sa o 18:00 v trnavskom západnom krídle radnice uskutoční vernisáž medzinárodnej výstavy obrazov Pravdivosť-Súcit-Znášanlivosť. Výstava potrvá do 28. júna a bude otvorená denne okrem pondelka a štvrtka.

Do Trnavy po prvýkrát prichádza umelecká zbierka obrazov, ktorá už precestovala vyše 40 krajín a 200 miest po celom svete – od Národného umeleckého klubu v New Yorku cez Európsky parlament v Bruseli, až po Senát v Prahe.

Realistické olejomaľby a akvarely od renomovaných, prevažne čínskych umelcov rozprávajú príbeh o Falun Gongu, pokojnej meditačnej praxi, a osude tých, ktorí sa jej v Číne venujú, vrátane umelcov samotných.

Kruté prenasledovanie režimom sa tu stretáva s krásou a silou pravdivosti, súcitu a znášanlivosti – ústrednými hodnotami kultivačnej praxe. Čo je človek vďaka nim schopný vydržať?

Návštevníci majú možnosť na vlastnej koži precítiť silu ľudského ducha. Inšpiratívne osudy zachytené na plátne tradičným umením.

Tešíme sa na Vašu návštevu a nezabudnuteľný zážitok.

Hedviga Mileová

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2019 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.