reklama

Podvodníci lákajú cez telefón peniaze od starších ľudí, tvária sú ako ich príbuzní

S praktikami podvodníkov, lákajúcich peniaze najmä od starších ľudí formou telefonátu údajného rodinného príslušníka, ktorý veľmi súrne potrebuje peniaze, sa v ostatnom čase akoby roztrhlo vrece. Hneď tri takéto prípady zaevidovali policajti minulý týždeň v Hlohovci.
„V piatok, 4.júna popoludní zatelefonovala neznáma žena istej pani z Hlohovca na pevnú linku. Predstavila sa ako jej príbuzná a požiadala ju o požičanie 3000 eur na kúpu auta. 64 – ročnej Hlohovčanke sa na telefonáte niečo nezdalo a zatelefonovala svojmu synovi – policajtovi. Ten operatívne celú situáciu u skutočnej príbuznej preveril a zistil, že žiadne auto nekupuje a ani nežiadala o požičanie peňazí. Od tohto momentu sa aj matka policajta stala súčasťou akcie. Išla do banky, kde mala vybrať peniaze a následne ich odovzdať páchateľovi. Pri odovzdaní však už čakali policajti, ktorí páchateľa na mieste chytili. V tomto prípade páchateľ škodu nestihol spôsobiť, no vyšetrovateľ ho už obvinil z ďalších dvoch skutkov,“ opísala udalosť hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Martina Kredatusová.
V ten istý deň však stihli páchatelia v Hlohovci podobným spôsobom vylákať od inej obete 2000 €. Scenár bol podobný, dôchodkyni sa volajúca predstavila ako príbuzná z Bratislavy, ktorá potrebuje požičať na kúpu auta a peniaze si príde prevziať kolega. Aj tretí prípad podvodu, z ktorého je obvinený 24 – ročný muž z Českej republiky, sa odohral v Hlohovci. Od 73 ročnej ženy prevzal 1900 eur, ktoré predtým vylákala jej údajná vnučka. Muž skončil v  cele policajného zaistenia s návrhom na podanie obžaloby v super rýchlom konaní, pričom mu hrozí väzenie na jeden až päť rokov. Polícia preveruje jeho podiel na podobných podvodoch nielen v rámci Trnavského kraja, ale aj v iných krajoch.
„Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, aby prostredníctvom telefónu nesľubovali požičanie peňazí. Páchatelia v týchto prípadoch využívajú výrečnosť, ktorou svoje obete oklamú a získajú tak potrebné mená ich príbuzných. Väčšinou telefonujú starším ľuďom, ktorí sú menej obozretní a dôverčivejší,“ upozornila M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2010 14:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.