reklama

Podvodníci na internetových bazároch sú stále úspešní. Polícia pátra po totožnosti dvoch podozrivých

Trnavskí policajti vyšetrujú prípad, pri ktorom predávajúci cez internetový bazár naletel podvodníkovi.

V súvislosti s týmto prípadom polícia žiada o pomoc pri stotožnení dvoch mužov na záberoch. Títo svedkovia by totiž svojou výpoveďou mohli pomôcť k objasneniu skutku.

„Začiatkom februára mal muž predávať cez internetový bazár pneumatiky v hodnote takmer 100 eur. Na inzerát mu mala odpovedať osoba, ktorá si pod zámienkou kúpy tovaru vyžiadala údaje k jeho platobnej karte. Po ich poskytnutí predávajúci nakoniec prišiel o viac ako 5500 eur. Policajti vec riešia v súvislosti s prečinmi podvodu a neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

FOTO: KR PZ Trnava

Ak ste mužov na fotkách spoznali, kontaktujte políciu na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo napíšte súkromnú správu na FB Polícia SR – Trnavský kraj.

PÁCHATEĽ POUŽIL KLASICKÝ SCENÁR

Ako pripomenula Zlatica Antalová, tieto typy podvodov prebiehajú zväčša veľmi podobne. Podvodníci sa zamerajú na inzerujúcich používateľov internetových bazárov. Navonok prejavia záujem o produkt, ktorý je predmetom inzerátu a napíšu predávajúcemu, že danú vec chcú, a že zaplatia ihneď.

„Potom pošlú predávajúcemu link. Akonáhle kliknete na tento odkaz, máte vyplniť číslo karty a všetky údaje s kartou späté, aby vám mohli peniaze poslať na váš účet. Pri prevode peňazí stačí číslo účtu, nie údaje o platobnej karte! Nikdy nikomu na internete neposielajte číslo karty, dátum expirácie a bezpečnostné heslo karty,“ zdôrazňuje.

Ak už ste údaje o karte poslali, bezodkladne kontaktujte svoju banku za účelom jej zablokovania. V prípade, ak vám už vznikla škoda a prišli ste o peniaze, choďte na políciu podať oznámenie.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2023 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.