reklama

Polícia obvinila z lúpeže na pošte troch Macedóncov, po dvoch z nich stále pátra

Polícia už pozná páchateľov lúpežného prepadnutia pošty vo Voderadoch. Má ísť o troch mužov z Macedónskej republiky. Jedného z nich už polícia zadržala a obvinila, po zostávajúcich dvoch obvinených vyhlásili pátranie.

K lúpeži došlo 3. októbra 2018 po 6. hodine ráno. Z trezoru malo zmiznúť vyše osemtisíc eur.

„Obvinení Slavcho (28 rokov), Kristijan (24) a Goran (42) prišli spoločne na osobnom aute Kia Sportage do obce Voderady. Goran auto šoféroval a odstavil ho pri cintoríne. Ostatní dvaja sa presunuli k pošte, kde si počkali na príchod pracovníčok. Zamaskovaní páchatelia vtlačili pri odomykaní dverí dovnútra zamestnankyne, ktoré prišli do práce a nastriekali im do očí slzný sprej. Pod hrozbou použitia krátkych guľových zbraní ich prinútili vydať peniaze. S ulúpeným väčším obnosom peňazí a osobnými vecami pracovníčok nasadli do pripraveného auta,“ opísala priebeh zločinu hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Na úteku trojicu lupičov prenasledovala polícia. Slavcho podľa vyšetrovateľov spolu s Kristijanom vyskočili z auta na poľnej ceste a skryli sa v kukuričnom poli. Goran pokračoval v jazde do Jelky, kde utiekol a auto následne zaistila polícia.


Goran Stojanovski


Kristijan Boshevski


Zadržaný Slavcho

„Na druhý deň po lúpeži zadržali v Sládkovičove operatívni pracovníci trnavskej kriminálnej polície podozrivého Slavcha, ktorý sa pri výsluchu ku skutku priznal a zaistená bola aj časť ulúpených peňazí. Zo získaných operatívnych informácií, vykonaných výsluchov, zaistených stôp, preverených kamerových záznamov, teda na základe zhromaždených dôkazov, mohol vyšetrovateľ dva dni po lúpeži obviniť všetkých troch podozrivých Macedóncov,“ uviedla Kredatusová.

Na objasnení lúpeže pracoval tím asi dvadsiatich príslušníkov kriminálnej polície a pri jej dokumentovaní prispela trnavská polícia k objasneniu trestnej činnosti, kde bolo vznesené obvinenie za rovnaký trestný čin aj v Žiline.

Dvadsaťosemročný Slavcho je v súčasnosti vo väzbe. V pátraní po obvinených, ktorými sú Goran Stojanovski a Kristijan Boshevski, polícia pokračuje.

Za zločin lúpeže so zbraňou hrozí obvineným odňatie slobody na 7 až 12 rokov.

Polícia zároveň žiada občanov, ktorí by mali akékoľvek informácie k obvineným na pátraní, aby sa prihlásili na polícii a prispeli tak k ich dolapeniu. Predpokladáme, že mohli napríklad žiadať rôznych ubytovateľov o ubytovanie, prípadne si požičiavať autá v požičovniach.

Polícii by mohla pomôcť akákoľvek informácia súvisiaca s podozrivými.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2018 16:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.