reklama

Vietnamci pestovali v Piešťanoch marihuanu, v Opoji mali technickú základňu

Ešte v priebehu minuléto týždňa uskutočnili trnavskí kriminalisti dve domové prehliadky v obci Opoj neďaleko Trnavy a v Piešťanoch. Vytipované objekty mali prenajaté Vietnamci.
„V Opoji sme zaistili technické pomôcky na pestovanie marihuany, chemické hnojivá a zakoreňovače. Následná prehliadka v Piešťanoch, počas ktorej bol priamo na mieste zadržaný 54-ročný muž vietnamskej národnosti, priniesla výsledok v podobe vybavenia na indoorové pestovanie rastlín ako sú ventilátory, automatické zavlažovanie, svietidlá či výbojky,“ informoval hovorca KR PZ v Trnave Ľuboš Homola.

Vyšetrovateľ na mieste zaistil aj 170 kusov 90 cm vysokých rastlín tesne pred zberom a 206 kusov 10 cm vysokých sadeníc marihuany. Polícia zadržanú marihuanu, ako aj technologické vybavenie podrobila ďalšiemu skúmaniu.

Vyšetrovateľ po spracovaní dôkazov zadržaného muža obvinil zo spáchania drogovej trestnej činnosti a zároveň spracoval návrh na jeho uväznenie. Sudca návrh akceptoval. Za nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi v takomto rozsahu, hrozí obvinenému 54 – ročnému mužovi štvor až desať ročné väzenie,“ poznamenal Homola.

V minulých mesiacoch objavili na území trnavského regiónu podobné marihuanové plantáže napríklad v Majcichove, Červeníku, Vlčkovciach, Suchej nad Parnou, Leopoldove alebo v areáli bývalých TAZ v Trnave.

ILUSTRAČNÉ FOTO: polícia


Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2010 16:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.