reklama

Mladý cyklistický talent Ľ. Malovec rozhodol o svojom triumfe v záverečnom špurte

Dvanáste pokračovanie Trnavskej cyklistickej ligy 2010 sa stalo korisťou iba 16-ročného slovenského juniorského reprezentanta, obliekajúceho dres Olympiku Trnava, Ľuboša Malovca. Mladá nádej rozhodla o svojom triumfe v päťstometrovom záverečnom špurte vedúcej skupiny. Malovec bol na cieľovej čiare prekvapujúco rýchlejší ako skúsený Marián Valášek  z CK Masters Team Trnava. Bronzový stupienok vybojoval na trati Dolné Dubové – Horné Dubové – Naháč – Dechtice – Kátlovce – Dolné Dubové Valáškov oddielový kolega Jaroslav Jakubech.

„V troch stúpaniach medzi Naháčom a Dechticami sa vždy oddeľuje zrno od pliev. V stredu unikla už v prvom okruhu od zvyšku pelotónu dvanásťčlenná skupina, ktorá si v závere druhého 16,5 km dlhého okruhu vyvorila náskok viac ako jeden a pol minúty.
Aktívni na čele skupiny boli najmä pretekári z Považskej Bystrice a tímoví kolegovia Valášek s Jakubechom. V popredí sa ukazoval aj jediný štartujúci profesionál Michal Slovák z CK Arbo Viedeň,“
hodnotí priebeh zaujímavých pretekov riaditeľ súťaže Marián Hlbocký.

Záverečný špurt najsilnejších kategórií – mužov a veteránov do 39 rokov vyhral Jakubech pred Súlovským z CK Piešťany.  Ľuboš Malovec sa zúčastnil pretekov v rámci prípravy na víkendové Majstrovstvá Slovenska. V stredu dosiahol priemernú rýchlosť 41,788 km/h, čím prekonal tri roky starý rekord trate Karola Lipovského.

Trináste kolo TCL pokračuje v stredu 4. augusta náročnou 5,6 – kilometrovou časovkou do vrchu z Modry – Harmónie na Zochovu chatu.

Kompletné výsledky 12. kola TCL na stiahnutie12. kolo TCL 28.7.cesta B

FOTOGALÉRIA:


Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2010 18:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport, Trnavská cyklistická liga. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.