reklama

Pravica získala v Trnave suverénne najviac hlasov voličov, napriek tomu prehrala

Novopečený primátor mesta Trnava Vladimír Butko oslavoval svoje víťazstvo v komunálnych voľbách len chvíľu. Krátko po zistení, že sa stal po 16 rokoch v pozícii Bošnákovej dvojky prvým mužom radnice, skalilo jeho radosť poznanie výsledkov hlasovania o zložení mestského zastupiteľstva.
Prakticky až osemnásť stoličiek pre koalíciu Smeru a spol.v tridsaťjedenčlennom parlamente Butkovi na pokojnom spánku iste nepridalo. Experiment s rozdelením pravice sa v Trnave nevydaril.

Kým na prvý pohľad sa môže zdať, že mesto sa oblieklo “do červena”, nie je to celkom pravda.

Kandidáti na poslancov takzvanej  ľavice, reprezentovanej stranami Smer, HZDS, HZD a Nová demokracia, obdržali v komunálnych voľbách necelých 20-tisíc hlasov. Poslaneckí kandidáti za pravicové KDH a koalíciu SDKÚ-DS – SaS získali dohromady viac ako 35-tisíc voličských hlasov.
Podobne dopadla aj voľba primátora – dvaja kandidáti pravice Butko s Pobieckým presvedčili spolu 10 500 voličov, reprezentanti opačného politického spektra Stanko a Barcaj získali dohromady len 5608 voličských hlasov.

Z týchto čísiel je zrejmé, že jednoznačne hovoriť o zmene orientácie voličov v Trnave asi nemožno. Skôr naopak. Je viac ako pravdepodobné, že ak by vznikol trojblok KDH, SDKÚ-DS, SaS, pravica by si v Trnave udržala suverénnu väčšinu.

Nový primátor mesta Vladimír Butko

Foto: (pm)

Smer a spol. dokázal vďaka svojim poslušným voličom majstrovsky využiť roztrieštené hlasy svojich konkurentov a podarilo sa im takmer nemožné – získať pohodlnú väčšinu v mestskom zastupiteľstve. Vladimír Butko vo svojom vyhlásení apeluje na odhodenie straníckych tričiek v komunálnej politike.
“Spolieham sa na to, že novozvolení poslanci sú v pvom rade správni Trnavčania. Mojou prioritou bude, že sa dohodneme a budeme posúvať Trnavu vpred,” prezentoval nový primátor.

Rozdelenie hlasov bývalých koaličných partnerov KDH a SDKÚ-DS bolo tým zásadným momentom, vďaka ktorému sa teší Smer. Priznáva to aj okresný šéf strany Marián Kovačócy. “Nášmu výsledku pomohlo rozdelenie pravice. Druhým dôležitým faktorom bola podľa nás nespokojnosť s rozvojom mesta,” myslí si.

KDH bude reprezentovať v ďalších štyroch rokoch 8 poslancov. Až o deväť menej ako v uplynulom volebnom období. Totálny prepad zaznemala SDKÚ-DS, ktorá stratila z deviatich mandátov osem. Koaličný výsledok zachraňovali dve kreslá získané SaS.
“Nie je to pre nás šťastný výsledok. Sme sklamaní. Hoci so získaným počtom hlasov na primátora môžem byť pomerne spokojný, obzvlášť  ak porovnáme ako dopadli známe tváre SDKÚ-DS v Bratislave, Piešťanoch či Žiline, výsledok volieb poslancov je zlý. Za zásadnú skutočnosť považujem fakt, že k voľbám neprišli mladí ľudia a stredná generácia. Teda tí, ktorí najviac volajú po zmene v Trnave,” zhodnotil Jozef Pobiecký.

Prakticky okamžite po zverejnení výsledkov komunálnych volieb vyjadrovali pravicovo orientovaní voliči svoju nespokojnosť s tým, že dlhoroční koaliční partneri KDH a SDKÚ-DS umožnili svojou nezodpovednosťou tak výrazný prienik Smeru v meste. Ako je všeobecne známe, ani po viac ako mesiac trvajúcich rokovaniach sa pravicové strany nedohodli na vytvorení koalície. SDKÚ-DS preto vytvorila dvojblok s SaS, KDH išlo do volieb osamotené.

Členovia KDH obviňujú z pádu pravice v Trnave SDKÚ. Poukazujú na neúmerné a nereálne požiadavky, ktoré strana na predvolebných rokovaniach požadovala.
Aká bola skutočnosť, posúďťe sami: posledná ponuka, s ktorou sú­hlasili SDKÚ-DS aj SaS v snahe o vytvorenie spoločnej pravicovej troj­koalície s KDH, bola podpora pre spoločného primátorského kandidáta Vladimíra Butka a rozdelenie 31-člennej poslaneckej kandidátky v pomere 14 pre KDH, 10 pre SDKÚ a 7 pre SaS (pre ilustráciu vo volebnom období 2006-2010 malo KDH 17 a SDKÚ 9 poslaneckých mandátov).
SDKÚ a SaS požadovali aj kreslá viceprimátora a zástupcu primátora. KDH túto ponuku odmietlo. Niektorí členovia hnutia ju dokonca označili za “smiešnu”. “Podporíme kandidáta KDH na primátora výmenou za väčšinový pomer kresiel na kandidátke. Nemôžeme akceptovať návrh KDH, ktoré požaduje aj postavenie svojho kandidáta aj väčšinu poslancov,” vyjadril sa v priebehu rokovaní Pobiecký.
Druhou alternatívou, ktorú navrhli SDKÚ a SaS, a bola od začiatku odsúdená na neúspech, bola podpora pre spoločného primátorského kandidáta Jozefa Pobieckého a rozdelenie mandátov v pomere 18 KDH, 8 SDKÚ-DS, 5 SaS, post vicemprimátora pre KDH a zástupcu primátora pre SaS.
Po krachu spoločných rokovaní ohlásili strany SDKÚ a SaS vznik dvojkoalície a postavenie vlastného kandidáta na primátora Jozefa Pobieckého.

Za všetkým, čo sa v posledných rokoch v Trnave vybudovalo, stojí KDH a jeho ľudia. SDKÚ neprispelo ničím výnimočným, nemáme dôvod ustupovať a akceptovať ich požiadavky. Považujem ich za neúmerné a nadnesené,” povedal autorovi tohto článku ešte v septembri na margo vtedy prebiehajúcich rokovaní Vladimír Butko. V podobnom duchu sa vyjadrovali aj ďalší členovia KDH.

Neschopnosť dohody medzi pravicovými stranami v Trnave vystrelila na vrchol ich konkurenciu. Ako bude vyzerať spolupráca primátora a zastupiteľstva, v ktorom sa nebude môcť oprieť o podporu svojich poslancov, ukáže až čas. Obyvateľom mesta zostáva veriť, že poslanecký zbor a radnica budú viac pracovať, ako politizovať.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2010 7:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2010, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

49 komentárov pre “Pravica získala v Trnave suverénne najviac hlasov voličov, napriek tomu prehrala”

 1. 1
  Patrik says:

  A este by mala SDKU otvorene povedat, ktoze to bol jej “hlavnym sponzorom” a netahat ludi za nos, ze jej na kampan prispievali do obcianskeho zdruzenia stredne vrstvy a mladi trnavcania volajuci po zmene, ktori na nu akurat v den volieb akosi zahadne pozabudli. Sa už spamatajte chlapci a budte k trnavcanom uprimni. Tu nie sme v Bruseli, kde sa mozno este daju veci pred trnavcanmi utajit.

  • 1.1
   teo says:

   Podla mna je uplne jedno kto bol sponzor kampane SDKU… maju jedneho poslanca. Ze ta nezaujima kto bol sponzor bolsevika, ktory ma teraz zastupitelstvo v rukach….

  • 1.2
   santana says:

   no veď dajte patrik, nech sa aj ostatní pobavíme

  • 1.3
   stillburning says:

   Sponzorom SDKU a Bystrika Stanka moze byt len a len jedna jedina osoba v Trnave, ktora ma na to peniaze a zaujem. Niektore hlasovania v minulom obdobi alebo rozpolozenie v VUC jasne naznacuju o koho ide. Je to jedine realne vysvetlenie preco SDKU netrvalo na koalicii. Ine vysvetlenie by bolo ze vedie SDKU v Trnave je naozaj tak naivne ze si myslelo ze ma nejaku sancu bez koalicie s KDH. Tejto moznosti sa mi ani nechce verit.

   Mimochodom autor clanku spravil dobru pracu.

  • 1.4
   Fero says:

   sem s tym spúonzorom, nech ho pekne preklepeme…….

   Ak samozrejme nekecas Patrik, ci?

 2. 2
  . says:

  Výborná analýza. Patrik Pokorný musím Vás pochváliť.

 3. 3
  maxim says:

  Táto analýza sa zdá dobrá ale v skutočnosti je to inak. Butko sa chcel stať primátorom za každú cenu a politicky nezvládol rokovania o koalícii a dopredu vôbec nevidel tak ako celé KDH, ktoré je zahľadené iba do seba. Mysleli si, že tu budú večne. Nezbadali že sú iba dinosauri, o čom svedčí výrok , že všetko v Trnave vybudovalo KDH – vy občania Trnavy ktorí to platíte sa môžete odsťahovať. Zabudli, že to bola ich povinnosť, načo tam asi sedeli?
  Pobiecky nič nezavinil iba chcel ísť svojou cestou. Mal aj veľkú podporu cca 30% čo je vzhľadom na to, že začal z nuly úspech. Mašinéria KDH a mašinéria Fica a ŠTB chodia ale voliť bez rozmýšľania na povel. Pobiecky sa ale mýli, že ho nepodporili mladí myslím, že práve naopak. V skutočnosti mu chýbali hlasy tých čo notoricky nadávajú ale zvoliť zmenu neprídu. Chýbalo mu iba 1131 hlasov na zvolenie je to cca 200 za obvod, čo nie je až tak veľa. Lenže na Linčianskej, Kopánke a v Modranke sú tradične prispatí.
  Som rád že som si mohol konečne vybrať, aj vďaka Pobieckému i keď to nedopadlo podľa mojich predstáv.
  Historicky prvý krát sa dostali do zastupiteľstva aj nezávislí kandidáti, čo svedčí o tom že Trnava chcela konečne zmenu.

  • 3.1
   jk says:

   Vôbec to nie je inak, tá analýza Patrika Pokorného je skutočne dobrá a pravdivá.
   Nie žeby pán Pobiecky nemal právo ísť svojou cestou, to bezpochyby má, ale postaviť vyjednávacie podmienky tak, že sdku + sas bude mať väčšinu na kandidátke, to vzhľadom na históriu volieb a výsledkov svedčí o, už symptomatickej, dzurindovskej strate zmyslu pre realitu. Takéto biznis podmienky sa môžu možno klásť v biznise, ak chcem veľa získať a zároveň akceptujem stratu všetkého, ale nie v politike. So strany sdku išlo o nafúkanosť a drzosť voči evidentne silnejšiemu partnerovi.
   SaS sú v Trnave nikto a ak si sdku myslela, že s ich pomocou majú právo tlačiť na kdh, tak teraz sa vo voľbách ukázalo, ako veľmi sa mýlili.
   Sdku svojim neprimeraným tlakom stratila všetko, alebo skoro všetko. Poškodila aj kdh a zároveň levím podielom sa pričinila o to, aby vyhrali komunisti všetkého druhu. No čo už, aj taká je Trnava. Teraz bude musieť Butko s nimi jednať v rukavičkách a ustupovať.
   No a tí tzv. “nespokojní a túžiaci po zmene” atd, mali možnosť, mohli ísť voliť. Kde boli? Zázračne sa vytratili? Nie. Jednoducho to bol len taký klamlivý ľúbivý volebný slogan, ktorému ste aj sami uverili. Ale realita je iná. Ľudia sú so životom v Trnave spokojní, mesto je na tom dosť dobre a to je výsledok práce v prvom rade bývalého a vlastne aj súčasného primátora a ich poslancov.
   Teraz je naozaj paradoxne šanca, že sa to zmení. K horšiemu.

   • 3.1.1
    lojzo says:

    Analýza je vadná v tom, že vraj SDKU nič nerobila a žiada moc, aj Butková analýza bola zlá. Voľby potvrdili že Pobiecky mal nárok na viac kresiel, lebo mal cca rovnako hlasov ako Butko 30% + 30%.
    KDH bolo moc pažravé.

    • 3.1.1.1
     santana says:

     To že SDKU nič nerobila predsa nebol nazor autora ale nazor butka a KDHkov. aspon tak to ja chapem.

    • 3.1.1.2
     jk says:

     tiež som to pochopil ako santana, teda samotná analýza či článok ako taký je veľmi dobrý a informatívny.

     To co hovorite, ze kdh bolo pazrave, nesedi, lebo evidentne Butko mal cca o 1/4 viac hlasov ako Pobiecky, teda nie ze 30 % + 30 %.
     Druhá vec je, že keby aj mali 30/30, tak požiadavka sdku aby sas dostala 7 poslancov na kandidatke bola zjavne neprimerana. Sluzila iba na zakrytie svojej vlastnej sdkackej poziadvky, aby dostali 10 miest. Teda, ak bol niekto pazravý, tak kdh to nebolo. Ale nenazýval by som to ani pažravosťou, skôr hlúposť a podcenenie kdh. To sa im vypomstilo a už sa s tým nedá nič robiť.

    • 3.1.1.3
     jano says:

     Lojzo, ty si si to preratal??? Butko mal 5815, pobiecky 4685, cize kdh 55%, sdku&sas 45%, tj. kdh 17 poslancov, sdku&sas 14. A teraz si v clanku precitaj, aku poslednu ponuku sdku&sas dali. Takze kto bol pazravy?

   • 3.1.2
    marTTin says:

    v koalicii SDKA – SAS mala vacsinu kandidatov na poslancov SAS, kedze SDKU nominovala kandidata na primatora – teda to iste co pozadovali od KDH, ak by mali ist spolocne do volieb a podporit kandidata KDH

    • 3.1.2.1
     jk says:

     Nie celkom, pretože sdku využila v podstate lokálne neexistujúcu stranu SaS aby mohla požadovať od kdh viacero miest. Nehovorte mi, že rozumní politici a kandidáti z sdku si to nevedeli zrátať. Ibaže zvolili od začiatku zlú taktiku a potom už nevedeli, ako sa z toho dostať.
     Strana SaS je v Trnave nikto, to si mali “veľkí politici” a mágovia s sdku uvedomiť a nevydierať kdh.
     KDH zas malo nastaviť zvoliteľnejších kandidátov, nie takých, ktorí opakovane neuspeli aj v predchádzajúcom období. Ale to bola menšia chyba, ako tá prvá, vyprodukovaná sdku.

     • 3.1.2.1.1
      miro says:

      kto vlastne vyjednaval za KDH? a kto za SDKU? ako je teda mozne ze sa nedohodli? vyvodia strany nejake dosledky pre tychto neuspesnych vyjednavacov?

 4. 4
  Paľko says:

  Analýza je dobrá, pravdivá, ale neúplná. Žiada sa mi k nej dodať, že kampaň SDKÚ bola síce intenzívna, ale trochu mimo. Ústredná téma o tom, že mesto nežije, mohla zaujať stredoškolákov (táto téma zlyhala aj v Piešťanoch, Nitre a ďalších mestách). Internet zadarmo je téma takisto mimo.

  • 4.1
   jk says:

   toto je tiež dobrý postreh. Kampaň sdku bola detinská až naivná, teda nekompetentná. Postaviť kampaň na tom, že sa chceme zabávať a nech nás teda mesto zabáva (za peniaze ktoré inak chýbajú na školstvo, dopravu, sociálne veci, poriadok a bezpečnosť, nové parkoviská, zeleň atd) môžu naozaj iba politológovia a marketingoví šuhaji s mliekom na brade.

 5. 5
  teo says:

  Clanok pana Pokorneho by mal byt desatorom na najblizsie 4 roky pre KDH, SDKU-DS ale aj SaS !!! . Kazda zainteresovana strana by mala prijat opatrenia (aj personalne) aby sa tento Armagedon viac v TRNAVE nezopakoval. Hadat sa uz nema zmysel lebo bolsevik bude v strehu aj za 4 roky… Tak aby sme to potom nepresrali uplne !

 6. 6
  no says:

  Podla mna urobila SDKU razny krok, vzdy sa podriadovala poziadavkam KDH, ked nebola ochotna sa nadalej podrobovat, tak je zrazu vsetkemu na vine. Konecne dala samostatneho kandidata a ten nemal az taky zly vysledok na pocet hlasov. KDH si musi uvedomit, ze prehnane poziadavky uskodili aj jej. Je pravda, ze ak by sa vyuzila synergia pravicovych stran, tak by Smer a spol. mali mozno 3 poslancov. Lenze potom by KDH bolo opat na koni a SDKU a SaS by boli iba jej priveskom. Domnievam sa, ze je dobre, ze to takto dopadlo aspon budu mat v buducnosti pravicove politicke strany vacsiu chut sa dohodnut a budu robit dohody, ktore budu ferove pre vsetkych. A nie sa odbavovat na ukor koalicneho partnera. Ved nestratila iba KDH ale aj SDKU ale podla mojho nazoru aj obyvatel Trnavy. Za dobry vysledok to moze povazovat iba SaS. Racionalne uvazujuci clovek by nevolil smeracke “osobnosti”. Butko si teraz tlapne so Smerakmi a mozno o 4 roky pojdu v spolocnej koalicii, lebo Butko bude tvrdit, ze vsetko urobilo KDH vdaka svojim vynimocnym schopnostiam aj napriek tomu, ze muselo spolupracovat so Smerom a spol. alebo ze, to bolo to najlepsie co sa v Trnave mohlo udiat

  • 6.1
   . says:

   Áno, v Trnave zvíťazila synergickým efektom ľavica i keď pravica mala celkový počet hlasov výrazne vyšší (20tis. proti 35 tis.). Hlasy pre pravicu sa pri veľkom počte kandidátov rozdrobili a ich kandidáti sa ocitli na nezvoliteľných miestach. Je zaujímavé, že vec odskúšaná na celoštátnej úrovni (pravicová koalícia v parlamentých voľbách) sa v Trnave odignorovala.

  • 6.2
   Dudo says:

   Najrozumnejší a pravdivý príspevok zo všetkých príspevkov !!!!!!!!!!!!

  • 6.3
   Dudo says:

   Najlepší a najpravdivejší príspevok zo všetkých príspevkov !!!

   • 6.3.1
    Dudo says:

    Tato správa patrila pre diskutujúceho pod menom “NO!

    • 6.3.1.1
     no says:

     nie nadarmo som vystudoval politologiu :)

     • 6.3.1.1.1
      . says:

      No , priznaj sa, že i futurológiu.
      Nuž, ale pravdepodobne na druhú najnákladnejšiu kampaň je výsledok pre SDKÚ taký, že p. Pobiecky zostal “kolom v plote”. Je to fiasko. SDKÚ precenila svoj potenciál a ublížila predovšetkým sama sebe a to kampaňou za zmenu, miesto jednoty pravice. Tá zmena teda prichádza, bude sa plniť volebný program Smeru.

      • 6.3.1.1.1.1
       no says:

       Pokial sa pamatam SDKU a neskor SDKU-DS nestavala nikdy nijakeho kandidata do vysokej pozicie v regione do volieb VUC alebo do komunalu vzdy bola sucastou koalicie s KDH. Ako inak vyskusat svoje schopnosti a moznosti iba postavenim samostatneho kandidata. Tym padom prislo k deleniu hlasov. A ukazalo sa ze v Trnave je viac konzervativcov ako ludi s liberalnejsimi prvkami myslenia alebo to, ze KDH ma zodpovednejsi elektorat. Pobiecky sice skoncil ako treti, ale ked porovnavam to, ze lavica zjednotena v sirokej koalicii a jej kandidat Stanko mal iba o 188 hlasov viac, tak to az take fiasko nepovazujem. Samozrejme ak sa jedna o pocet poslaneckych mandatov, tak to by sa uz za fiasko dalo povazovat. Zial to neviem zhodnotit preco neuspeli ako poslanci. Na komunalnej urovni by malo platit pravidlo o silnych osobnostiach. Ved ani znamy Chmelik z KDH neuspel a toho by som povazoval za znamu osobu. SDKU stavale dalsieho lekara Heribana ani ten nepresiel. Lenze podla mna nestaci nieco robit len pocas kampane ale cele 4 roky. Okruhlicovi chybalo par hlasov a podla mna ten precuje tvrdo a dlhodobo.

       Jednoznacne by sa mali v buducnosti pravicove strany dohodnut a budu mat uspech. Je to zial tak, ze pokial sa pravice nebude zjednocovat tak nevyhra ani volby do NR SR v dalsom obdobi.

 7. 7
  fero says:

  Inak podla vysledkov ostatnych “velkych” volieb bolo 14 + 10 + 7 velmi velkoryse pre KDH, ale aj tak by obcania svojimi kruzkami dali sympatie k tradicnym alebo novym poslancom.
  Pred 4 rokmi potreboval poslanec aby sa dostal do MZ minimalne 1000hlasov a tento rok to bolo nieco cez 600, tak to uz teraz budu teda poslanci!!!
  Inak super praca Patrik, skoda ze ste to nenapisal este pred volbami, mozno by sa to viac diskutovalo…

  • 7.1
   teo says:

   Viac by sa diskutovalo ???? si nieco slahas ? A co bolo velkoryse pre KDH ???? Velkoryse je v tom pripade asi ze KDH ma primatora a 8 poslancov namiesto ziadneho primatora a jedneho poslanca SDKU ! Vrat sa na zem resp. do TT ! O velkorysosti nemoze byt ani zmienka. Mozno pokus o nejaky kompromis by bolo vhodnejsie… Keby si mal aspon pod necht politickej znalosti, tak by si vedel ze pri rokovaniach o volbach do MZ sa zohladnuju vysledky volieb do VUC a nie do parlamentu. A ako to dopadlo vo volbach do VUC zainteresovany vedia dobre.
   P.S. teraz po volbach su secky chrachle mudre…

 8. 8
  Peter says:

  Očakávam,že nový poslanci sa pozrú na predaj 50% Správy mestského majetku firme Comfort Energie Wien za smiešnu cenu a bez verejného a hlavne transparentného výberu.

 9. 9
  Denis says:

  Dobra praca Patrik.
  Kolko vlastne maju plat TT poslanci?

  • 9.1

   Ďakujem Denis.
   Plat poslanca je zložený z viacerých zložiek, v priemere dostávajú okolo 150 eur mesačne. Dostávajú aj ďalšie príplatky napríklad za členstvo/predsedanie v komisii, šéfovanie Výboru mestskej časti, sobášenie a podobne. Ťažko sa určuje presná odmena, samozrejme závisí to aj od frekvencie zasadnutí.

 10. 10
  jarmila silhava says:

  patrik pekne napisane fakt.

  Chcem sa len spýtat ako je mozne aby Mudr.Kristofik kandidoval za 3 obvod a vsetci vieme ze byva v prvom obvode za ktory mal kandidovat.Je to podvod ako hrom.Som jeho pacientka a velmi som z toho rozhorcena.Da sa to niekde napadnut aby sa vzdal mandatu lebo nas vsetkych oklamal.
  dakujem za odpoved.S pozdravom jarmila.

  • 10.1
   marTTin says:

   Podla zakona moze kandidovat v ktoromkolvek obvode v meste

  • 10.2
   vladoTT says:

   Dobry večer p.Jarka,
   nuž MUDr.krištofík kandidoval za iny obvod ,než v akom byva,preto,lebo mu to umožnuje zákon,obdoba opät neuspešny záujemca o poslanecky mandat ing.Novák Roman ,riaditel DEXIE ,Trnava.byva na františkánskej a kandidoval za obvod Trnava-Západ.vypočítavosť?,neviem,mohli sa na to spytat voliči ,ktorí týchto kandidátov volili.Iste,okrem pravnej stranky je i stranka morálna.Odporúčam spytat sa priamo dotknutých.
   S pozdravom

 11. 11
  cakajuci vela? says:

  Odhliadnuc od stranickych kabatov jednotlivých poslancov MZ ocakavam zmenu v TT. Hlavne riesenie “beznych” problemov trnavcanov. Organizacia dopravy, mestske komunikacie, parkovacie miesta, kulturne podujatia, neustale zahustovanie centra mesta a pod… Inak pre mna ako volica nema MZ vyznam.

  • 11.1
   Fero says:

   Netrpezlivo cakam na zverejnenie vsetkych zmluv na internete, uz teraz sa tesim……… a kludne aj spatne ;)

   specialne priame predaje od roku 1989, TT KOMORT, MTT, TT IT, atd………

 12. 12
  Adam says:

  Ja by som moc nadseny zmenou nebol. Ludia zvoleni za SMER su napriklad Jozef Adamec, ktory bol pri poslednom ucinkovani vyluceny z mestskeho zastupitelstva pre neucasti. Vacsinou su to ludia, co nemaju vobec skusenost a predstavu o praci poslanca MZ. V kazdom obvode bola skupina ludi, co sa takpovediac flakala a skupina co pre ludi makala. Momentalne stvrte prisli o skusenych poslancov, niektori z nich so 16 rocnymi skusenostami s mechanizmom vybavovania a servisu pre ludi. Dnesni budu dlho tapat a spamatavat sa, potom dojdu volby a ludia budu este sklamanejsi jak z KDHakov s SDKU…
  Ti co sa rozumeju politike a poznaju mena co sa dostali do MZ sa pri tuzbe obcana k zmene k lepsiemu len pousmeju :)… Ale zas bolo to treba Trnava neni kralovstvo, ze sa tu dedia posty, a bude to precitnutie aj pre ludi, aby rozoznali co vsetko sa pre nich robilo a uz robit nebude

  • 12.1
   Tom says:

   … tolko veci sa tu pre ludi robilo, ze si neviem na co si mam spomenut skor… ?!? :)

  • 12.2
   judita recka says:

   Aj ja som cakala ako taku zmenu v poslancoch.Ale bola som zhrozena zvolenim ,tiez pana instruktora ADAMCA, legendy .Co on uz moze .Je stary senilny pan , nerozumie nicomu , iba futbalu a aj to len kritizovat a nadavat na vsetko, co je okolo neho.Manzel mi onom rozpraval ,aky je vulgarny .Ved on nema ani skolu ,len to vinecko tomu rozumie fakt dobre.Ozaj, vraj za alkohol mal odobraty vodicsky preukaz niekolko krat a vraj zas ho nema a chodi stale autom.To ma byt nas zastupca , nas obcanov ale ja len dufam ,ze ho vyhodia s mestkeho zastupitelstva ,ako minule volebne obdobie ,alebo mu daju cestnu funkciu mestkeho vincura.Ale nieje, co sme si to sme si, zvolili a tak nam treba .

   • 12.2.1
    vladoTT says:

    ano Vaš manžel Vám o p.Adamcovi,povedal čistu pravdu.Je to hulvat,ktory nerozumie komunalnej politike a pochybujem či futbalu.Mam osobnu skusenost s nim,ked mi vynadal,že som mu prekažal v jazde po ul Ferka Urbanka -išiel v pritismere v jednosmerke k svojmu domu od MAXU a som sa mu včas neodpratal z cesty….,proste chapún.Raz už bol zvolený do MZ,no ani JEDEN KRAT si nenašiel čas nan príst !!!,….myslíte si,že teraz bude iný????

 13. 13
  martin says:

  kde sa KDH a SDKU biju, SMER vyhrava.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.