reklama

SHMÚ: dnes sa miestami môžu tvoriť snehové jazyky, čaká nás mrazivý týždeň

Aj vodičov na západnom Slovensku, vrátane trnavského regiónu, môže v pondelok 13. decembra 2010 potrápiť na cestách sneh.

Slovenský hydrometrorologický ústav (SHMÚ) vydal v nedeľu pred polnocou výstrahu 1. stupňa pred možnou tvorbou snehových jazykov a závejov. Výstraha zverejnená 12. decembra o 23.25 hodine trvá dvadsaťštyri hodín a platí takmer pre celé územie Slovenska.

Mapka: SHMÚ

„V okresoch Bratislava, Pezinok, Trnava, Hlohovec, Piešťany, Senec, Galanta, Šaľa, Dunajská Streda sa MIESTAMI očakáva tvorba snehových jazykov. Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo  pre dopravné aktivity,“ upozorňuje SHMÚ.

Predpoveď počasia pre región juhozápadného Slovenska predpokladá v pondelok s dennými teplotami okolo bodu mrazu a snehovými prehánkami. V utorok bude oblačno. Má sa ochladiť, teplota v noci klesne na -7°C, denné maximá sa majú pohybovať na úrovni-3°C, zrážky meteorológovia nepredpokladajú.
V stredu bude počasie podobné ako v utorok, s možnosťou snehových prehánok, vo štvrtok treba počítať s ďalším ochladením. V noci teploty môžu klesnúť až na -15°C, mrazivo, hoci slnečno bude aj cez deň s teplotami okolo -6°C.

Minimálne do stredy je potrebné počítať aj s nepríjemným vetrom severozápadných smerov.

Celodenný mráz nás bude sužovať pravdepodobne až do konca týždňa. Dlhodobé predpovede počítajú so snežením aj v sobotu.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2010 3:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.