reklama

Trnavský Festival Lumen opäť otvorí festivalovú sezónu

Festival Lumen, ktorý sa už tradične koná v Trnave, oslávi 3. – 4. júna svoje 19. narodeniny. Tohtoročný festivalový víkend sa bude konať s podtitulom „Built od ROCK“ (Postavený na skale). Mottom organizátori poukazujú na pevné základy, na ktorých festival stojí a taktiež na kvalitnú hudbu, ktorú ponúka.

Skupina Superchick počas vystúpenia na Lumene 2010

Odkedy sa festival presunul z Mestskej športovej haly na Trojičné námestie, právom mu patrí titul najväčší gospelový festival v strednej Európe. Do Trnavy každý rok prichádza približne 8 000 mladých ľudí, aby prežili dva dni plné kvalitnej hudby a využili všetky možnosti, ktoré im festival ponúka. Okrem koncertov viac ako 15 zahraničných a slovenských kapiel je tu možnosť vidieť tanečné divadlo aTak. Prednášky a workshopy prebiehajú v sobotu a sú plné zaujímavých hostí, ktorí sa vyjadrujú k aktuálnym témam, zaujímavým nielen pre návštevníkov festivalu, ale často aj pre Trnavčanov. Z ponuky si môže vybrať naozaj každý – vstup je voľný, keďže koncerty, prednášky a workshopy prebiehajú priamo v centre mesta.

Promo zostrih z vlaňajšieho ročníka

Posledné tri ročníky tohto hudobného podujatia sa môžu pochváliť headlinermi svetovej gospelovej špičky – legendárni Delirious?, Third Day a Switchfoot predviedli na Trojičnom námestí svoje talenty a dokázali tak, že aj gospelová hudba má kvalitných interpretov. Tento rok vo vysoko nasadenej latke organizátori pokračujú – na Festival Lumen príde americká skupina Newsboys. Ich hlavný spevák Michael Tait je bývalým spevákom formácie dcTalk, ktorá je v gospelovej hudbe zvučným pojmom.

Okrem amerických Newsboys sa môžu účastníci tešiť aj na ďalšie kvalitné skupiny z Veľkej Británie, Nového Zélandu, Talianska, Chorvátska a Maďarska.

(tlačová správa)


Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2011 15:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Festival Lumen, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.