reklama

Trnavský Festival Lumen opäť otvorí festivalovú sezónu

Festival Lumen, ktorý sa už tradične koná v Trnave, oslávi 3. – 4. júna svoje 19. narodeniny. Tohtoročný festivalový víkend sa bude konať s podtitulom „Built od ROCK“ (Postavený na skale). Mottom organizátori poukazujú na pevné základy, na ktorých festival stojí a taktiež na kvalitnú hudbu, ktorú ponúka.

Skupina Superchick počas vystúpenia na Lumene 2010

Odkedy sa festival presunul z Mestskej športovej haly na Trojičné námestie, právom mu patrí titul najväčší gospelový festival v strednej Európe. Do Trnavy každý rok prichádza približne 8 000 mladých ľudí, aby prežili dva dni plné kvalitnej hudby a využili všetky možnosti, ktoré im festival ponúka. Okrem koncertov viac ako 15 zahraničných a slovenských kapiel je tu možnosť vidieť tanečné divadlo aTak. Prednášky a workshopy prebiehajú v sobotu a sú plné zaujímavých hostí, ktorí sa vyjadrujú k aktuálnym témam, zaujímavým nielen pre návštevníkov festivalu, ale často aj pre Trnavčanov. Z ponuky si môže vybrať naozaj každý – vstup je voľný, keďže koncerty, prednášky a workshopy prebiehajú priamo v centre mesta.

Promo zostrih z vlaňajšieho ročníka

Posledné tri ročníky tohto hudobného podujatia sa môžu pochváliť headlinermi svetovej gospelovej špičky – legendárni Delirious?, Third Day a Switchfoot predviedli na Trojičnom námestí svoje talenty a dokázali tak, že aj gospelová hudba má kvalitných interpretov. Tento rok vo vysoko nasadenej latke organizátori pokračujú – na Festival Lumen príde americká skupina Newsboys. Ich hlavný spevák Michael Tait je bývalým spevákom formácie dcTalk, ktorá je v gospelovej hudbe zvučným pojmom.

Okrem amerických Newsboys sa môžu účastníci tešiť aj na ďalšie kvalitné skupiny z Veľkej Británie, Nového Zélandu, Talianska, Chorvátska a Maďarska.

(tlačová správa)


Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2011 15:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Festival Lumen, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.