reklama

Najväčší trnavský festival sa uskutoční už po dvadsiaty raz

Festival Lumen privíta svojich návštevníkov tento rok 8. – 9. júna 2012 a opäť do Trnavy prinesie množstvo kvalitnej hudby a zaujímavý sprievodný program.

Mottom 20. ročníka Festivalu Lumen je jednoduché thanXX., ktorým chcú organizátori vyjadriť vďaku za naozaj dlhodobé fungovanie festivalu – ďakujú za podporu partnerom, sponzorom, prednášajúcim, kapelám za kvalitnú hudbu, dobrovoľníkom za ich prácu, no najmä všetkým návštevníkom za dôveru, ktorú festivalu prejavujú svojou účasťou rok čo rok.

Kým sa festival stal –dvadsaťročným, konal sa na rôznych miestach – začiatky si pamätníci pamätajú na futbalovom ihrisku na Kopánke a na zimnom štadióne, veľkú časť života prežil v Mestskej športovej hale a dnes je z neho skutočný CITY MUSIC FESTIVAL – festival Mesta Trnava, ktorý ponúka zaujímavý program na viacerých miestach od Trojičného námestia, cez mestský amfiteáter, radničné nádvorie až po Kino Hviezda.

Tisícky návštevníkov majú v júni možnosť vidieť vyše 15 kvalitných zahraničných aj domácich skupín. Po minulé roky to boli zvučné mená ako Switchfood, Newsboys, Delirious?, Third Day, DJ Andy Hunter a iní. Zastúpenie krajín, počnúc od Slovenska, Poľska, Maďarska, Ukrajiny, cez Veľkú Britániu, Nórsko až po Nový Zéland, Kanadu a USA, odzrkadľuje pestrosť zahraničnej scény zúčastnenej Festivalu Lumen, ale aj pestrosť hudobných žánrov, a to pop, rock, hip-hop, ska, folk, dance, urban, worship, funky…

Tohtoročným lídrom bude kapela Leeland z USA, ktorá vznikla v roku 2004 v Texase, no má za sebou už 4 albumy a niekoľko nominácií na Grammy Award či Dove Award v rôznych kategóriách. Leeland hrá progresívny rock a ich hudba je často porovnávaná so skupinami Coldplay a U2.

VIDEO: Leeland

Festival Lumen už tradične ponúka vystúpenia hudobných skupín, tanečné divadlo, workshopy a prednášky na aktuálne témy so zaujímavými hosťami. Tohtoročnou novinkou bude aj program pre rodiny s deťmi pre všetkých Trnavčanov, ale aj ostatných návštevníkov.

Viac informácií na www.fln.sk.

Eva Adamová
P.R. manažér Festivalu Lumen

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2012 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Festival Lumen, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Najväčší trnavský festival sa uskutoční už po dvadsiaty raz”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.