reklama

Beach Soccer Trnava Cup – dva dni plážového futbalu v centre mesta

Celé dva dni bojovali na Trojičnom námestí s pieskom, zdatnými súpermi, náročným terénom a miestami aj nepríjemným počasím desiatky bosých futbalistov v rámci premiérového 1. ročníka turnaja v plážovom futbale BEACH SOCCER TRNAVA CUP.

V prvý deň proti sebe nastúpili reprezentanti piatich firiem, jednej z pôvodne šiestich prihlásených sa v piatok ráno pre mimoriadne nepriaznivé počasie napokon nepodarilo vyskladať celý tím a z turnaja odstúpila. Druhý deň akcie obstarala rovnako šestica amatérskych mužstiev zložených z rekreačných futbalistov.

Ihrisko ohraničené mantinelmi s rozmermi 18×8 metrov vyplnilo 40 ton špeciálne triedeného piesku.

Odvážnu myšlienku priniesť najmä v zahraničí čoraz populárnejší plážový futbal do centra Trnavy spoločnými silami zrealizovali agentúra MediaFlash, internetový portál trnava-live.sk a Agency J.H. v spolupráci s mestom Trnava. Po tom, ako tieto subjekty v priebehu mája uskutočnili na námestí vysielanie zápasov MS v hokeji pod názvom Trnava Fandí Hokeju, sa im podaril ďalší zaujímavý počin. Netradičná premiéra plážového turnaja v historickom jadre Trnavy zaujala divákov, ochotu zúčastniť sa prípadného pokračovania prejavili aj tímy, ktoré boli pri premiérovom ročníku podujatia.

Najlepší strelec sobotňajšieho turnaja Jakub Rumpel z tímu HK Trnava (v čiernom)

Zámerom je podľa slov Ivana Novotného a Patrika Pokorného urobiť z turnaja v plážovom futbale tradíciu.

Veríme, že tímy aj diváci sa dobre bavili. Teší nás, že na konci akcie všetci zainteresovaní prejavili záujem zúčastniť sa aj prípadného druhého ročníka. Škoda, že počasie nevyšlo ideálne, iste by sme privítali väčšiu divácku účasť na turnaji, ale aj na skvelých večerných vystúpeniach kapiel Libido, Ugly Duck a DJ Spinhandza, ktoré sa uskutočnili po skončení futbalových súbojov pod mestskou vežou v piatok aj v sobotu. Dúfame, že o rok bude plážový futbal na námestí opäť. Radi by sme sa poďakovali všetkým účastníkom turnaja, partnerom a sponzorom. Bez ich finančnej či technickej pomoci by nebolo možné toto finančne náročné podujatie zorganizovať,“ krátko zhodnotili premiérové podujatie organizátori.

S vyhlásením výsledkom piatkového turnaja pomohla usporiadateľom druhá viceprimátorka mesta Trnava Ing. Kvetoslava Tibenská. „Chválim myšlienku a úsilie organizátorov, ktorí priniesli do Trnavy toto pekné a zaujímavé podujatie. Veľmi ma teší, že sa táto myšlienka podarila zrealizovať a verím, že plážový futbal uvidíme v centre mesta aj o rok,“ vyjadrila sa v krátkom príhovore pred tým, ako si kapitáni najúspešnejších tímov prebrali z jej rúk trofeje.

V piatok sa v rámci firemného turnaja najviac sa darilo tímu DIVUS GAME, ktorý so ziskom 13 bodov zvíťazil v premiére turnaja pred mužstvami A-MONT a PÖVABAU. Štvrtú priečku obsadili borci z mužstva FORSAJT, piate miesto sa ušlo chlapom z CELLQOS-u.
Najlepším strelcom turnaja sa stal Roman Doležaj z víťazného Divusu, keď súperom nastrieľal 19 gólov.
DIVUS nastúpil v zložení Fridrich, Ľ. Doležaj, Varjú, P. Chynoranský, R. Doležaj a P. Repa.

Tabuľka:
[table id=3 /]

V sobotu sa zapojilo do bojov šesť mužstiev. Bez straty bodu si prvenstvo odniesol tím PALERMO, ktorý nastúpil v zostave Antal, Janštak, Vahalík, Husár, Morvay, Matuška, Dovičič. Tímu Palerma vynikajúcimi výkonmi skvele sekundovali aj trnavskí hokejisti z HK Trnava, rovnako tak perfektne technicky vybavený tím MASAM z Vrábeľ. Bojovnosťou sa predadzovali chlapci z VOZOVKY, rovnako veľkú snahu o čo najlepší výsledok ukazovali tímy OFFSIDERS a FC MERKÚR.

Najlepším strelcom sobotňajšieho turnaja sa stal Jakub Rumpel z HK Trnava s 22 gólmi.

Tabuľka:
[table id=4 /]

O spestrenie diania počas turnaja sa postarali exhibičné zápasy futbalových nádejí Spartaka Trnava do 11 a 14 rokov a výberu trnavskej Lokomotívy do 7 rokov.

O zábavu na Trojičnom námestí sa v piatok postarali skvelí trnavskí muzikanti z kapely LIBIDO, po nich mixoval úspešný a známy DJ SPINHANDZ. Program dvojdňového podujatia zakončila trojhodinovým koncertom brnenská kapela UGLY DUCK.

Organizátori srdečne ďakujú sponzorom a partnerom 1. ročníka BEACH SOCCER TRNAVA CUP 2011 za pomoc a podporu:
PÖVABAU, PRIMASTAV, VICTORY TIP, SWAN, MÄSOVÝROBA GAŠPARÍK, UNI CREDIT LEASING TRNAVA, YMS GROUP, M-TOP, INPOOL, PROFIŠPORT, CELLQOS, DIVUS GAME, A-MONT, FORSAJT BRATISLAVA, EUROPA 2 POINT, PERI, LEDCO, KANAPY.

Mediálni partneri: Trnava Dnes, Trnavsko, Mestská Televízia Trnava.

Organizátori: MediaFlash, www.trmava-live.sk, Agency J.H., mesto Trnava.

Fotogaléria – piatok 1. júla:

Fotogaléria – sobota 2. júla:

Ulož ako PDF
Napísal 4. júla 2011 5:20. Článok je zaradený do rubriky: • BEACH SOCCER TRNAVA CUP, Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.