reklama

Vydarený prvý deň Trnavskej brány nepokazili ani dažďové kvapky (+ fotogaléria)

Celých sedem hodín trval program úvodného dňa medzinárodného folklórneho festivalu Trnavská brána na Trojičnom námestí. Na hlavnom pódiu sa predstavili okrem domácich folklórnych súborov Trnafčan, Drienka a Trnavček aj súbory z Poľska, Maďarska, Slovinska a Českej republiky.

Mohutný potlesk slušne zaplneného námestia si vyslúžili aj vystúpenia súborov Magura z Kežmarsku a brastislavského Techniku. Program prvého dňa uzavrelo predstavenie súboru zo srbského mesta Novi Sad.

Kežmarský súbor Magura

Aj napriek dažďovým prehánkam počasie v piatok večer vydržalo a ohlasované búrky centrum Trnavy obišli.

V sobotu dopoludnia pokračuje program Trnavskej brány už dopoludnia o 10. 30 h koncertom dudáckej muziky z Hornej Břízy, od 11. hodiny si môžete pozrieť na Hlavnej ulici krojovaný sprievod mestom. Medzitým budú na Trojičnom námestí otvorené „jarmočné“ stánky s ponukou najrozma­nitejších produktov ľudovoumeleckej výroby.

Pestrofarebný maratón plný folklóru a ľudovej hudby pokračuje v sobotu od 14. hodiny dvorom pre všetky deti plným smiechu, radosti, učenia, tanca, spevu, hudby, divadla, remesiel i starých hodových atrakcií. Predstavia sa aj spevácke folklórne skupiny z okolia Trnavy.
Program na námestí potrvá až do 23. hodiny, kedy sa presunie do priestorov Domu kultúry. Tu sa uskutoční ľudová veselica s voľným vstupom pre verejnosť.

Hudobný a kultúrny program tohtoročnej brány sa uzatvoria v nedeľu popoludní záverečnými vystúpeniami súboru Hriňovčan či dychovej hudby Mistříňanka.
Definitívnu bodku za Trnavskou bránou 2011 dá predstavenie SĽUK-u Chorea Slovaca v mestskom amfiteátri so začiatkom o 21. hodine.

Fotogaléria z piatkového programu Trnavskej brány:

Ulož ako PDF
Napísal 20. augusta 2011 2:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vydarený prvý deň Trnavskej brány nepokazili ani dažďové kvapky (+ fotogaléria)”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.