reklama

Na jarmoku nebudú chýbať remeselníci ani doboví rytieri

Ukážky z tvorby vyše sto osemdesiatich ľudovoumeleckých remeselníkov ponúkne Trnavčanom a návštevníkom mesta tohtoročný Tradičný trnavský jarmok, ktorý sa uskutoční od 9. do 11. septembra. Aby si aj deti prišli na svoje a ich rodičia po nákupoch nemuseli znova siahať hlbšie do mešca, pripravila pre ne mestská samospráva zdarma zábavné atrakcie v Bernolákovom sade.

V duchu stáročnej tradície trnavských trhov, ktoré sa kedysi významne podieľali na prosperite nášho mesta, budú opäť v historickom centre remeselníci lákať kupujúcich na svoje keramické alebo drevené riady či iné potrebné kusy zariadenia do chalupy, kováčske, drotárske a sklárske výrobky, kožušiny, opasky, kapsy a ľudové odevy, zvončeky a zvonce pre kravy, ovce i pre radosť. Medovnikári ponúknu na osladenie života i pre krásu svoje medovníky, vinári na rozveselenie i na oldomáš po dobrom obchode čerstvý burčiak priamo zo suda. Predvedú sa tiež bábkari, šperkári a maliari obrazov i kraslíc. Po prvý raz sa predstaví na jarmoku aj povrazník so svojimi výrobkami, bez ktorých sa nielen v minulosti, ale ani dnes nezaobíde žiadne dobre fungujúce gazdovstvo.

Na jarmok príde 180 remeselníkov

Po nákupe a prechádzke medzi šiatrami, v ktorých remeselníci predvádzajú svoju šikovnosť, môžu prísť na rad aj nemenej dôležité požiadavky detí, ktoré si iste nedajú ujsť príležitosť vyskákať sa a zabaviť na nafukovacej trampolíne, hrade, v bludisku alebo na šmykľavke v Sade A. Bernoláka. Nebudú tu chýbať detské hojdačky a chodúle a mnohé deti iste neodolajú ani možnosti nechať si tváričku premaľovať do podoby obľúbeného zvieratka alebo rozprávkového hrdinu.

Atrakcie v parku budú k dispozícii bezplatne v piatok 9. septembra 14. do 19. hodiny, v sobotu 10. septembra od 10. do 19. hodiny a v nedeľu 11. septembra od 10. do 18. hodiny.

Ďalším neprekonateľným argumentom pre návštevu Sadu Antona Bernoláka bude druhý ročník trnavského historického festivalu Stredovek pod hradbami 2011, ktorý sprostredkuje návštevníkom autentickú atmosféru stredovekých bojových táborov so všetkým, čo k nim patrilo.

Aby toho nebolo málo, v programe Tradičného Trnavského jarmoku nechýba atraktívna ponuka aj pre publikum, ktoré uprednostňuje atmosféru koncertov pod holým nebom. Na Trojičnom námestí budeme môcť vidieť a počuť Laca Lučeniča & Satisfactory II, skupinu Gladiátor, Dominiku Mirgovú, Hudbu z Marsu, Janu Kirschner a ďalšie zaujímavé skupiny a hudobníkov.

(tlačová správa mesta Trnava)


Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2011 8:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.