reklama

Aktívny 22-ročný lúpežník bol úspešný najmenej v troch prípadoch

Trnavská polícia po zverejnení prípadu obvineného 22-ročného lupiča, ktorý 2. novembra okradol o tri roky mladšieho Trnavčana na sídlisku Linčianska, uviedla ďalšie podrobnosti.

„Rovnaký istý muž bol obvinený aj z ďalších skutkov. Ide o lúpež z 15. novembra, kedy páchateľ o 20.15h, vo vchode trnavského činžiaka, olúpil  61-ročnú ženu. Pokúsil sa strhnúť jej kabelku z pleca, čo sa mu hneď nepodarilo. Preto poškodenú zhodil na zem a po zápasení jej napokon kabelku ulúpil. Žena tak prišla o všetky doklady, mobilný telefón a osobné veci,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

V minulosti už trestaný Trnavčan podľa policajného vyšetrovateľa lúpil aj koncom októbra pred obytným blokom na Zelenečskej ulici. Obeťou tohto násilného trestného činu bola opäť 61-ročná žena. Páchateľ svoju obeť zhodil na zem a z pleca jej strhol kabelku. Spolu s kabelkou a jej obsahom prišla pani aj o bankomatové karty. Následne páchateľ z jej účtu vybral 90 Eur. Poškodená žena si pri páde narazila bedrový kĺb a utrpela škodu 265 eur.

V tejto súvislosti upozorňujeme, aby ľudia PIN kódy k platobným kartám nenosili napísané na papierikoch spolu s kartami. Omnoho istejším spôsobom je zapamätanie si PIN kód-u. Nedáte tak šancu lupičom a zlodejom na výber paňazí z vášho účtu,“ podčiarkla Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2011 23:11. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.