reklama

Muž v stave ťažkej opilosti neváhal sadnúť za volant, namerali mu cez 3 promile

V stredu 11. januára krátko pred dvadsiatou prvou hodinou zastavila policajná hliadka v Trnave na Bočnej ulici pri bežnej kontrolnej činnosti vodiča Mitsubishi.

Pri dychovej skúške službukonajúci policajti zistili u 44-ročného muža 3,21 promile alkoholu v krvi.

Poverený policajt už muža obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi za tento skutok trest odňatia slobody až na jeden rok,“ uviedol hovorca KR PZ v Trnave Michal Hanus.

Ilustračné foto: Zennox

Už nad 2 promile alkoholu v krvi má podľa lekárov „postihnutý“ jedinec problémy slovne sa vyjadriť, nastáva výrazná porucha hybnosti a chôdze, spavosť, porucha sebakontroly. Vo väčšine prípadov nie je možné zaznamenať akékoľvek známky sebakontroly alebo koordinovaných pohybov.

Nad 3 promile dochádza navyše k poklesu krvného tlaku a telesnej teploty, zhoršeniu reflexov pohybov a závažnej poruchy vedomia, ktorá môže vyústiť do kómy.

Ulož ako PDF
Napísal 13. januára 2012 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Muž v stave ťažkej opilosti neváhal sadnúť za volant, namerali mu cez 3 promile”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.