reklama

Mestský úrad vydal 700 voličských preukazov, záujem je nižší ako v minulosti

O vydanie voličského preukazu požiadalo doteraz takmer 700 Trnavčanov. Preukazy vydáva mestský úrad v čase úradných hodín v kancelárii evidencie osôb.

Doteraz sme vydali 697 voličských preukazov. Záujem o ne je nižší ako v minulosti. Pre porovnanie pred minulými parlamentnými voľbami bolo vydaných celkom 1124 preukazov,“ informovala Mária Slneková z ohlasovne pobytu na Mestskom úrade v Trnave. „Z pohľadu vekového zloženia žiadateľov sú medzi záujemcami približne rovnako zastúpené všetky generácie voličov,“ doplnila.


Ilustračné foto: Mestský úrad v Trnave

Posledným dňom na vydanie voličského preukazu je štvrtok 8. marca. Stránkové hodiny v kancelárii evidencie obyvateľstva sú do 16.30 hodiny. Po tomto termíne vám už voličský preukaz nevydajú.

Žiadosť o vydanie voličského preukazu podáva volič, ktorý sa chce zúčastniť volieb, ale v čase ich konania sa nebude nachádať v mieste trvalého bydliska, osobne alebo prostredníctvom ním splnomocnenej osoby. Vybavenie trvá len niekoľko minút.

Splnomocnená osoba musí mať so sebou občiansky preukaz žiadateľa alebo ním vypísané splnomocnenie s údajmi žiadateľa aj splnomocnenca ako sú meno, adresa a číslo občianskeho preukazu.

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2012 15:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.