reklama

Basketbalistky Slávie valcujú ďalej. Vyhrali už sedem zápasov v rade

Cez víkend pokračovala 2. Liga- západ v basketbale žien.
V sobotu 14. apríla v zápase šiesteho kola jarnej časti zavítali ženy BK AŠK Slávia Trnava k súperovi do Petržalky. Na toto stretnutie Trnavčanky nastupovali s cieľom zvíťaziť. Zápas sa hral v rýchlom tempe, hneď na začiatku slávistky súperovi bodovo utiekli a do druhého polčasu nastupovali už s náskokom 15 bodov (26:41). Súperovi sa podarilo Trnavský náskok v jednej chvíli znížiť na 10 bodov, avšak v 4. štvrtine zmenili naše basketbalistky obranu z osobnej na zónovú a s výborným doskakovaním pod súperovým košom vybojovali rýchle protiútoky, z čoho profitovali a zvýšili svoj bodový náskok, o čom svedčí aj konečný stav zápasu 53:77.

BK Petržalka:BK AŠK Slávia Trnava 53:77 (26:41), body: Vysudilová 20, Fidlerová 20, Anettová 13, Belková 12, Nádaská 8, Mrvová 4.

V nedeľu 15. apríla nastúpili ženy BK AŠK Slávia Trnava v siedmom kole doma proti MBK A. Dubčeka Karlova Ves. Tento zápas bol vyrovnaný od začiatku až do konca. Na začiatku zápasu Trnavčanky vyhrávali 11:0, hrali osobnú obranu, no hráčky bratislavského Dubčeka začali Trnavský náskok pomaly ukrajovať. Proti vysokým hráčkam súpera sa slávistkám nedarili doskoky v útoku, aj preto bol polčasový stav tesný- 32:31 pre Trnavu.V druhom polčase však Trnavčanky zmenili obranu na zónovú, ktorá im z časti vychádzala. Hráčkam súpera sa darila streľba zo strednej vzdialenosti, čo malo za následok doťahovanie horko- ťažko vytvoreného Trnavského osem až desať bodového náskoku.

Na konci bol zápas dramatický, keď trnavské dievčatá dopustili dotiahnutie stavu zápasu na 2-3 body. V jednej chvíli dokonca o tri body prehrávali, z čoho sa našťastie spamätali dosť rýchlo. Štyrmi rýchlymi protiútokmi sa nakoniec zápas podarilo dotiahnuť do víťazného konca. Trnavská nevídaná víťazná šnúra sa natiahla na sedem vyhraných zápasov a Trnava je zaslúžene na prvom mieste v tabuľke.

BK AŠK Slávia TRNAVA – BK A. Dubčeka K. Ves  68:61 (32:31), body: Anettová 22, Fidlerová 17, Vysudilová 12, Belková 6, Nemcová 4, Nádaská 3, Mrvová 2, Tkáčová 2.

V priebežnom poradí sú Trnavčanky prvé s jednobodovým náskokom na Junior Nitra.

Ďalší program Trnavských basketbalistiek pokračuje cez víkend 21.4. a 22.4. V sobotu sa kadetky v I.lige predstavia od 15.30 hod. doma s Banskou Bystricou, potom pokračujú v nedeľu 22.4. o 11.00 hod., keď nastúpia doma proti MBK Ružomberok.

Basketbalistky Slávie- kadetky v Slovinsku skončili druhé, žiačky na štvrtom mieste


Spoločná fotografia trnavských dievčat

Pekné basketbalové momenty a napínavé zápasy ponúkol v dňoch 6. až 8. apríla basketbalový turnaj v Novom Meste v Slovinsku, na ktorý boli pozvané aj basketbalistky BK AŠK Slávia Trnava- kadetky a žiačky a ktorý bol organizovaný pri príležitosti výročia vzniku tohto mesta.
Novo Mesto v Slovinsku je družobné mesto Trnavy a aj za podpory mesta Trnava sa mohli Trnavské basketbalistky zúčastniť na tomto turnaji.
Na turnaji sa zúčastnilo osem družstiev v dvoch vekových kategóriách, v kadetkách okrem domáceho ŽKK KRKA Novo mesto, BK AŠK Slávia Trnava aj chorvátske kluby ŽKK Trogir a ŽKK Gospič, v žiačkach ŽKK KRKA Novo mesto, BK AŠK Slávia Trnava, chorvátske kluby ŽKK Vodice a ŽKK Gospič.

Výsledkový servis
Kadetky
BK AŠK Slávia Trnava – ŽKK Gospič 58:17 (27:6,11:11,20:0)
BK AŠK Slávia Trnava – ŽKK Trogir 38:30 (11:6,18:11,9:13)
BK AŠK Slávia Trnava – ŽKK KRKA 33:48  (12:14,9:16,8:18)

Žiačky
BK AŠK Slávia Trnava – ŽKK Vodice 28:45 (13:11,4:20,11:14)
BK AŠK Slávia Trnava – ŽKK KRKA 26:57 (8:20,5:20,13:17)
BK AŠK Slávia Trnava – ŽKK Gospič 25:35 (8:9,7:12,10:14)

Naše dievčatá si zahrali so zahraničnými klubmi, konfrontácia s  balkánskym basketbalom je vždy zaujímavá. Skúsenejšie kadetky odohrali kvalitný turnaj, kde nestačili len na domáce basketbalistky, ktoré zaslúžene vyhrali celý turnaj. Žiačky získavali skúsenosti pri svojom prvom výjazde za hranice, treba povedať, že nesklamali a dobre reprezentovali naše mesto.

Za najužitočnejšiu hráčku v kategórií kadetky bola vyhlásená Trnavčanka Monika Kučerková.

Naše dievčatá na tomto výborne zorganizovanom turnaji podporil aj osobnou účasťou viceprimátor mesta Trnava Bystrík Stanko.

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2012 7:37. Článok je zaradený do rubriky: BASKETBAL - SLÁVIA TRNAVA, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Basketbalistky Slávie valcujú ďalej. Vyhrali už sedem zápasov v rade”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.