reklama

Stolní tenisti Viktórie postúpili do vyššej súťaže, darilo sa aj žiakom

Stolnotenisové súťaže ukončili poslednými kolami aktuálny ročník. Muži KST Viktória Trnava si v 4. lige neustále držali prvé miesto, ktoré sa im po suverénnom víťazstve nad Piešťanmi C 16:2 podarilo potvrdiť a zabezpečili si priamy postup o súťaž vyššie. Družstvo počas sezóny zaznamenalo iba tri tesné prehry (1x 11:7 a 2x 10:8) počas prvých siedmych kôl a potom nasledovala šnúra pätnástich víťazných stretnutí za sebou.

Ako nováčik súťaže, ktorý dokonca preskočil zo šiestej priamo do štvrtej ligy, sme si dali za cieľ bojovať v strede, resp. v hornej polovici tabuľky. No ako suverénne najmladšie družstvo súťaže s vekovým priemerom 21,6 r. (najbližšie k nám bolo družstvo Holíča s priemerom 28,8 r.) sme dokázali v súťaži vďaka kolektívnym výkonom Ivana Peka, Jána Krupanského a najmä zlepšujúcim sa výkonom Lukáša Krupanského a Štefana Peka zvíťaziť. Práve dvaja najmladší členovia (15 r. a 12 r.) družstva pomohli k hladším víťazstvám od zápasu k zápasu. V prvej polovici súťaže Lukáš zaznamenal úspešnosť 43,18% a Štefan 33,33%, no v odvetnej časti to už bolo zlepšenie na 62,5% a 73,17%. Chlapcov o pár týždňov čakajú majstrovstvá Slovenska v ich mládežníckych kategóriách a niektoré zahraničné turnaje v Prahe a Záhrebe, tak pevne verím, že i práve ukončená mužská súťaž sa pozitívne odzrkadlí na ich výkonoch,“ zhodnotil predseda Viktórie Štefan Peko.

Zľava Lukáš Krupanský, Ivan Peko, Štefan Peko, Ján Krupanský

Darilo sa aj mladým nádejám Viktórie

Mladí stolní tenisti sa stretli v telocvični zmodernizovanej ZŠ Sekule na otvorených majstrovstvách Bratislavsko-trnavského regiónu v kategóriách najmladšieho a staršieho žiactva. Trnavu ako zvyčajne zastupovali piati hráči a hráčky KST Viktória.

Medzi chlapcami sa v najmladšej kategórii stal víťazom Marek Jalovecký z Pezinka, Peter Varga a Nicolas Kubala si vybojovali svoje miesta medzi najlepšími ôsmymi hráčmi turnaja. Medzi dievčatami si víťazstvo zaslúžene vybojovala so stratou jediného setu druhá hráčka slovenského rebríčka Zuzana Peková z Viktórie, keď vo finále zdolala Lauru Švajlenkovú zo Stupavy 3:1. Medzi staršími žiakmi sa víťazom stal Malačan Damián Vizina, Lukáš Krupanský skončil svoje pôsobenie v semifinále. Víťazstvo v dievčenskej časti patrilo Viktórii Nagyovej zo Senca, Tatiana Kukuľková a Kristína Mesková obsadili zhodne tretie priečky.

Turnaja sa zúčastnilo 105 mladých stolných tenistov, čo je naozaj pekná, no pre stolnotenisové turnaje bežná účasť. Zuzka Peková podľa očakávania zvíťazila vo svojej kategórii, Peter Varga s Nicolasom Kubalom skončili v osmičke. Práve z pohľadu druhého menovaného to je mimoriadne pozitívne, keďže v tejto kategórii bude súťažiť ešte ďalšie štyri sezóny. Dva bronzy pre Tatianu Kukuľkovú s Kristínou Meskovou je možno troška premárnenou šancou, keďže Tatiana v semifinále za stavu 2:0 a 10:7 nevyužila tri mečbaly s neskoršou celkovou víťazkou. V tejto kategórii štartovala aj Zuzana Peková, no zo základnej skupiny nepostúpila, keďže sa nepredrala cez víťazku a finalistku turnaja Nagyovú s Čermákovou. Lukáš Krupanský si vybojoval bronz, mierne sa u neho prejavila únava zo sobotného stretnutia mužskej ligy, kedy si so spoluhráčmi zabezpečil víťazstvom nad Piešťanmi postup do III. ligy,“ zhodnotil predseda Viktórie a Krajského stolnotenisového zväzu Štefan Peko.

Ivan Peko

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2012 6:38. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.