reklama

Deň otvorených dverí na radnici sľubuje zaujímavý program

Deň detí bude mať tento rok v Trnave zvláštny akcent. Pri príležitosti sviatku budúcich občanov nášho mesta otvára mestská samospráva 1. júna o 10. hodine brány radnice pre všetkých dospelých Trnavčanov a návštevníkov Trnavy.

Aj týmto spôsobom chce radnica podčiarknuť myšlienku otvorenej samosprávy ako inštitúcie, ktorá má slúžiť svojim občanom.
Na radnici budú vítaní dospeláci aj deti, pre všetkých je pripravený program, ktorý by ich mohol zaujať. Dvere miestností, v ktorých sa tvorí časť histórie Trnavy, budú otvorené, občania budú môcť nahliadnuť aj do pracovne primátora a pozhovárať sa so štatutármi mesta.

Sprístupnená bude aj súčasná zasadacia sála mestského zastupiteľstva, kde môžu deti získať prvé politické skúsenosti v detskom miniparlamente, alebo sa zabávať súťažami a hrami v pevnosti Boyard, na ktorú sa zmení romantické západné krídlo radnice. Dospelí si zase môžu prezrieť prezentácie na aktuálne témy života v meste – o dynamickej a statickej doprave, rekonštrukcii pešej zóny, sociálnych službách a kultúre.

Do priestorov západného krídla, kde samospráva rozhodovala o aktuálnych témach mesta už v stredoveku, a kde si neskôr odpykávali svoje tresty trnavskí odsúdenci, ktorí načmárali na steny dodnes zachované posolstvá, sú pozvané nielen deti, ale aj dospelí návštevníci.

K dispozícii bude odborný sprievod s výkladom o histórii budovy a možnosť prehliadky výstavy detských výtvarných prác Moja Trnava v atraktívnych podkrovných miestnostiach.

Život bude pulzovať aj na nádvorí, program potrvá až do 18. hodiny.

Prostredníctvom detského divadielka sa tu objavia mimoriadne neobvyklí návštevníci – odvážny zajko a túlavá kozička. Priestor dostanú aj talentované deti z trnavských umeleckých škôl, nebude chýbať tanec, spev a bojové umenie.

Program na nádvorí zavŕšia koncerty Dixielandu Základnej umeleckej školy M. Sch. Trnavského a obľúbeného hudobného zoskupenia známych trnavských osobností pod názvom Old Boys Jazz Band.

Elena Ursinyová
referát komunikácie kancelárie primátora

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2012 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.