reklama

S jubilejným dvadsiatym festivalom Lumen sú organizátori spokojní

Očakávania organizátorov, ktorých najväčšou obavou po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov bolo počasie, sa nenaplnili. Fanúšikovia prečkali večerný dážď a Trnava zažila punk-rockovú smŕšť v podaní britskej formácie Chip Kendall band.

Aj napriek iným silným menám v programe, Chip Kendall vynahradil plnému námestiu minuloročný nedohratý koncert a bol hviezdou večera! Počas deväťdesiatich minút na pódiu odohral svoje najväčsie hity, pesničky z pripravovaného albumu, no najviac prekvapil hymnami, slovenskou na úvod a hokejovou „Nech bože dá“ v polovici koncertu.
V parku premávali trojkolky, na námestí bolo plno a vládla tu skvelá atmosféra

Veľký záujem bol aj o trojkolky, ktoré premávali zadarmo v Bernolákovom sade. Na radničnom nádvorí bol otvorený detský kútik.

Sobota sa na festivale začala prednáškami a workshopmi, z ktorých najväčší záujem mali návštevníci o diskusiu Daniela Heviera a Marcela Merčiaka v rámci Stage-u v kine Hviezda.

Večerný program vyvrcholil na Trojičnom námestí koncertmi skupín 29th Chapter (UK),Joakim Arenius & Praise Unit (SWE), metalová kapela HB z Fínska a po desiatej vystúpil hedaliner festivalu, texaská kalepa Leeland.

Na Lumen prišli opäť tisíce zväčša mladých ľudí

Program dvadsiateho ročníka Festivalu Lumen ukončila polnočná sv. omša v katedrále.

Podľa predbežných odhadov do centra Trnavy prišlo len v prvý deň približne päťtisíc ľudí, rovnaký počet podľa odhadov organizátorov zavítal na Trojičné námestie aj v sobotu.

Festival dopadol perfektne. Aj vďaka 300 dobrovoľníkom,“ krátko zhodnotil v noci po skončení druhého festivalového dňa zástupca riaditeľa festivalu Martin Královič.

Viac info na www.fln.sk.

Ivica Fetkovičová, Festival Lumen

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2012 9:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “S jubilejným dvadsiatym festivalom Lumen sú organizátori spokojní”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.