reklama

S jubilejným dvadsiatym festivalom Lumen sú organizátori spokojní

Očakávania organizátorov, ktorých najväčšou obavou po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov bolo počasie, sa nenaplnili. Fanúšikovia prečkali večerný dážď a Trnava zažila punk-rockovú smŕšť v podaní britskej formácie Chip Kendall band.

Aj napriek iným silným menám v programe, Chip Kendall vynahradil plnému námestiu minuloročný nedohratý koncert a bol hviezdou večera! Počas deväťdesiatich minút na pódiu odohral svoje najväčsie hity, pesničky z pripravovaného albumu, no najviac prekvapil hymnami, slovenskou na úvod a hokejovou “Nech bože dá” v polovici koncertu.
V parku premávali trojkolky, na námestí bolo plno a vládla tu skvelá atmosféra

Veľký záujem bol aj o trojkolky, ktoré premávali zadarmo v Bernolákovom sade. Na radničnom nádvorí bol otvorený detský kútik.

Sobota sa na festivale začala prednáškami a workshopmi, z ktorých najväčší záujem mali návštevníci o diskusiu Daniela Heviera a Marcela Merčiaka v rámci Stage-u v kine Hviezda.

Večerný program vyvrcholil na Trojičnom námestí koncertmi skupín 29th Chapter (UK),Joakim Arenius & Praise Unit (SWE), metalová kapela HB z Fínska a po desiatej vystúpil hedaliner festivalu, texaská kalepa Leeland.

Na Lumen prišli opäť tisíce zväčša mladých ľudí

Program dvadsiateho ročníka Festivalu Lumen ukončila polnočná sv. omša v katedrále.

Podľa predbežných odhadov do centra Trnavy prišlo len v prvý deň približne päťtisíc ľudí, rovnaký počet podľa odhadov organizátorov zavítal na Trojičné námestie aj v sobotu.

Festival dopadol perfektne. Aj vďaka 300 dobrovoľníkom,” krátko zhodnotil v noci po skončení druhého festivalového dňa zástupca riaditeľa festivalu Martin Královič.

Viac info na www.fln.sk.

Ivica Fetkovičová, Festival Lumen

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2012 9:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “S jubilejným dvadsiatym festivalom Lumen sú organizátori spokojní”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.