reklama

Ponuka prímetských táborov pre trnavské deti je aj v tomto roku bohatá

Aj v tomto roku organizuje Mesto Trnava v spolupráci so základnými školami a Kalokagatiou – Centrom voľného času letné prímestské tábory pre prázdninujúcich školákov. Ich náplňou budú opäť hry, športové, turistické a tvorivé aktivity, spoznávanie a ochrana prírody a rôzne atrakcie.

Základná škola na Atómovej ulici pripravuje od 2. do 6. júla (okrem 5. júla) program pre deti zameraný na spoznávanie Trnavy a okolia. Deti si budú môcť zašportovať v Kamennom mlyne, navštívia soľnú jaskyňu, jazdecký oddiel v Kačíne, vyberú sa na výlet na Dobrú Vodu, do Piešťan a Trenčína.

Prímestský tábor v rovnakom termíne pripravuje aj Základná škola na Ulici Andreja Kubinu. Jeho aktivity budú zamerané na intelektuálny, psychický rozvoj detí, budovanie nových vzťahov a prehĺbenie už nadviazaných priateľstiev. Deti sa vyberú do Piešťan, absolvujú plavbu loďou, pôjdu na výlet do Smoleníc, na hrad a do jaskyne Driny, vychutnajú si vlastnoručne pripravené špeciality na ohnisku v prírode a nakuknú do jedinečného tropického sveta s malou zoologickou záhradou v Trakoviciach.

ILUSTRAČNÉ FOTO: Kalokagatia

Základná škola na Ulici Jána Bottu ponúka od 9. do 13. júla športovo-turistické aktivity v Trnave a v okolí spojené s tvorivými dielňami.
Poznávanie okolia a histórie rodného mesta, tvorbu posterov a power-pointových prezentácií si môžu deti v rovnakom termíne zvoliť v tábore, ktorý organizuje Základná škola na Ulici Kornela Mahra.

Dobrodružné zážitky, aktívny oddych, spoznávanie prírodných krás Malých Karpát, ale aj aktivity v oblasti kultúry a umenia sľubuje od 16. do 20. júla Základná škola na Ulici M. Gorkého.

Základná škola s materskou školou na Ulici Ivana Krasku sa až v dvoch turnusoch od 2. do 6. júla a od 9. do 13. júla zameriava na hry, prírodovedné bádania, jazykové zručnosti, športové činnosti, tvorivé aktivity a spoznávanie okolia.

Základná škola s materskou školou na Vančurovej ulici pripravuje v termíne od 9. do 13. júla tábor tematicky zameraný na spoznávanie Slovenska, počas ktorého deti navštívia hrad Devín, dedinku remesiel a umenia Abeland pri Lozorne a Ekopark Čierna Voda. Podobnú náplň tábora spojenú aj so športovými aktivitami a relaxáciou v prírode ponúka od 20. do 24. augusta škola na Námestí Slovenského učeného tovarišstva.

V Základnej škole na Spartakovskej ulici pripravujú v termíne od 2. do 6. júla aktivity s poetickým mottom „Mám svoje mesto rád“ a s dodatkom Poznaj Trnavu a okolie. Účastníci tohto tábora navštívia historické centrum Trnavy, absolvujú vyhliadku z mestskej veže, výlet do Smoleníc, návštevu zámku, športové popoludnie, vychádzku do Kamenného mlyna a zábavno-pohybové hry.

Rovnako ako každý rok počas letných školských prázdnin, aj tento raz pripravuje Kalokagatia – Centrum voľného času od 16. júla do 17. augusta päť turnusov prímestských táborov s výletmi do Trnavy a okolia, návštevami hradov, zámkov a zrúcanín, kultúrnych pamiatok, výstav, kúpaliska, zoologickej záhrady, športovými hrami, súťažami v prírode a tvorivými dielňami.

Posledné dni prázdnin od 27. do 31. augusta budú patriť sídliskovým aktivitám Kalokagatie. Deti na Prednádraží na Beethovenovej ulici sa môžu tešiť na rôzne nafukovacie atrakcie, divadielka, tematicky zamerané tvorivé dielne, hry a súťaže.

Tlačová správa mesta Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2012 8:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.