reklama

Dva júlové piatky opäť osvieži podujatie Proma Frajdej v Bernolákovom sade

Už tretí rok sa počas júlových piatkov v Promenáde Antona Bernoláka predstavia miestnemu publiku mladé trnavské kapely, ale aj zrelí hudobníci, súčasťou tohto podujatia sú zaujímavé exhibície.

Akcia Proma frajdej, ako naznačuje samotný názov, je určená predovšetkým mladým ľuďom.

Cieľ projektu vidí organizátor podujatia Mesto Trnava v podpore mladých hudobníkov, v možnosti poskytnutia prvých koncertných skúseností pred domácim publikom v neformálnej atmosfére, ale aj inšpiráciu pre začínajúce kapely v podobe skúsených hudobníkov, ktorí na podujatí vystupujú.

Príjemné piatkové letné večery v promenáde pod hradbami v kombinácii s hudbou rôznych žánrov a s nevšednými exhibíciami – to je Proma frajdej.

Podujatie začína vždy o 19. hodine, vstup je voľný. Aktuálne info aj na Facebooku.

PROGRAM A INTERPRETI

20.07.2012
JMJ TRIO

Juraj Adam – basgitara
Miloš Biháry – klavír
Jakub Kačic – bicie nástroje
Mladá, rozbiehajúca sa kapela, fungujúca asi rok v zložení klavír, basgitara a bicie nástroje. Štýlové zameranie JMJ tria prechádza od klasického jazzu – štandardov cez prvky funku a groovu. Predstavia známe aj menej známe skladby v ich podaní.

ABRAKA DUB
Trnavsko – Dolnojkrupianska kapela hrajúca slovenské ľudové reggae
členovia: Dušana Lehotová – husličky (Krupá), Ľudovít Novota – bicie (Krupá), Matej Karásek – gitara (TT), Adam Karásek – basa (TT)

Strapo & DJ SPINHANDZ
hip hop/rap
Raketový nástup. A z nuly na niekoho, koho meno ľudia skandujú, prosia o podpis, chcú sa s ním odfotiť. Všetko toto dosiahol za menej ako rok. V súčasnosti aspoň na chvíľu kráľ slovenského freestyle battlu. To je STRAPO, rodený Trnavčan.
Spino alebo DJ Spinhandz, trnavčan je známy svojimi scratcherskými schopnosťami, beat-jugglingom, aktívne sa zúčastňuje na DJ súťažiach – ako jeden z mála slovenských DJs prezentuje okrem klasického párty hrania i „turntablism“ (umenie, kedy sa gramofón využíva nielen na reprodukciu hudby, ale aj ako hudobný nástroj).

EXHIBÍCIA: FLATLAND

27.07.2012
HASH

Mário Gajarský – Gitara, Spev
Denis Bango – El. Piano, Spev
Michal Majchrak – Bass Gitara
Linda Mankovecká – Doprovodný Spev
Jozef Slovák – Bicie

Hash je produktom hudobných vibrácií, nasledovania spirituálnych ilúzií a vízie symbiózy tónov.
Karma klasického rockenrolu v spojení s vlastnoručne vytvarovanými prvkami inšpirovanými širokým spektrom hardrockových elementov prináša formu spojenia kultovej tradície s novou duševnou technológiou a prekvapujúcou arómou.
Týmto spôsobom Hash prináša osvedčenú receptúru starých majstrov, vykvasenú v úplne nových sudoch. Výsledkom je veľmi ojedinelá a špecifická chuť v ktorej sa miesia aróma 60´s rokov s klasickými aj odvážnymi príchuťami postzeppelinovskej tradície, ktorá je široko otvorená pre podobne hudobné frekvencie.
Nechajte Hash preniknúť do vašej mysle a zaviesť vás na miesta o ktorých existencii ste doteraz nemali ani potuchy…
Enjoy the ride…

MICHAL BALLA QUARTET
Michal Balla: V r. 1986-1994 člen skupiny Tralala Band zameranej na fusion music, ktorá účinkovala v r.1994 na festivale FIMU (Festival International de Musique Universitaire) v Belforte. V rokoch 2003-2006 absolvuje súkromné hodiny na Swiss Jazz school v Berne u saxofonistu Samuela Zingga. Ďalšími lektormi sú Bernhard Wiesinger /AT/ a Andy Middleton/USA/. V roku 2007 mu bola udelená cena za muzikálny výkon na súťaži Nové tváre Slovenského jazzu. Je absolvent Akadémie Umení v Banskej Bystrici v hre na saxofón u prof. A. Stepanova. Momentálne vyučuje hru na dychové nástroje na ZUŠ J.F.Kvetoňa v Seredi.

Jakub Hittrich: bicie – vyštudoval konzervatórium v Bratislave, momentálne vyučuje na ZUŠ v Trnave. Účinkoval s : Peter Cardarelli, Trinity group, Fermata, Mária Čírová, Dominika Mirgová, Sanyland, Dano Heriban trio, a iné…

Dorota Nvotová a jej nepálski muzikanti: Bishnu, BB a Arjun
Just! Tour Doroty Nvotovej

Hudobníčka a herečka Dorota Nvotová, dcéra legendárneho Jara Filipa, sa vydáva na júlové turné po Slovensku a Čechách. Svojim fanúšikom predstaví nový album JUST! ktorý nahrala v Nepále, spolu s najväčšími nepálskymi rockovými hviezdami. Vďaka podpore Orangeu môže Dorota priniesť nepálske hviezdy na Slovensko a do Čiech, zoznámiť s nimi domáce publikum a dopriať mu nevšedný hudobný zážitok.

EXHIBHIBÍCIA: BIKE LAB

Od 19:00 – 22:30

Voľný vstup
www.facebook.com/promafrajdej

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2012 11:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kam vyraziť, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.