reklama

Proma Frajdej – ďalší príjemný piatok v trnavskej Promenáde

Po roku sme sa opäť stretli v promenáde na udalosti Proma Frajdej pod vedením Petra Cagalu a záštitou mesta Trnava. Tak ako minulý rok, aj tento raz by sa mali prevažne mladému trnavskému publiku predstaviť rôzne hudobné skupiny sprevádzané exhibíciami extrémnych, respektíve netradičných športov.

Prvý júlový piatok patril zo začiatku Romanike (pesničkárka Ika Kraicová spolu s manželom Romanom Kraicom hrajúcim na kontrabas). Obecenstvo bolo spočiatku riedke, no hudba príjemne dotvárala zamračený, pochmúrny deň. Počas vystúpenia už pomaly zahrievali dosky a kolečká aj chalani z OZ Street sports Trnava, keď sa začali zhlukovať ľudia. Po koncerte prišla na rad oficiálna exhibícia.

Ľuboš Vetrík

Ako lastovičky sme si všetci skejtbordisti posadali na prekážku a predseda združenia, Ing. Milan Paulík, nás pekne predstavil. Všetkým nám položil tú istú zákernú otázku – ako dlho už každý z nás jazdí. No nič, do denníčku som už nejaký čas nepozeral, tak som tipol 8 rokov (ale asi je to aj viac), chalanom vychádzali podobné čísla. Nestihol som si ani všimnúť kedy, ale publikum sa zaplnilo. Pustila sa hudba a išli sme na to. Do uší nám hral hardcore „spríjemnený“ takmer nepretržitým štekaním psa. Chalani stuhnutí, no vyhecovaní, začali skúšať triky (dokonca aj také, ktoré sa im v živote predtým nepodarili, ale povzbudzovanie publika bolo výbornou motiváciou). Priznávam, že veľa trikov nebolo na 100%, no tie ktoré sa podarili stáli za to. Od ľudí sa chalanom dostala patričná podpora, za čo ďakujeme. Pár posledných trikov a nastupuje na rad Longital.

Longital sú dvaja zvukoví cestovatelia: Shina (spev, basgitara), Daniel Salontay (spev, gitara, slák) a virtuálny elektronický spoluhráč Xi-Di-Nim (laptop) . Svojím pozitívnym hudobným prejavom navodili veľmi príjemnú atmosféru v celom Sade Antona Bernoláka. Dokonca sa im podarilo oddialiť aj dážď. Počasie nebolo veľmi príjemné, ale akcia rozhodne áno. Teším sa na ďalší piatok.

Pripájame  zopár fotiek z exhibície OZ Street sports Trnava.

Text a fotografie: Peter „Gelko“ Lančarič

Tomáš Giebel

Milan Nižnanský

Milan NižnanskýUlož ako PDF
Napísal 5. júla 2011 13:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Proma Frajdej – ďalší príjemný piatok v trnavskej Promenáde”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.