reklama

V okrese Trnava bolo v júni bez práce sedem percent ľudí

Ku koncu júna bolo podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVAR) SR v okrese Trnava bez práce 5235 ľudí.

Disponibilných nezamestnaných, teda ľudí bez práce, ktorí môžu okamžite nastúpiť do zamestnania, evidoval úrad práce 4894. V percentuálnom vyjadrení dosiahla v júni miera evidovanej nezamestnanosti v trnavskom okrese 7,11 percenta.

Medziročne vzrástla nezamestnanosť v regióne o pol percenta. V júni 2011 bolo v okrese bez práce 6,55% ekonomicky aktívnych ľudí.

ILUSTRAČNÉ FOTO

V porovnaní s minulým mesiacom nezamestnanosť klesla o 0,14%, na konci roka 2011 dosiahla miera nezamestnanosti v okrese Trnava úroveň 7,31 percenta.

Okrem bratislavských okresov s priemerom štyri percentá bola v júni nižšia miera evidovanej nezamestnanosti v okresoch Senec (5,95), Galanta (6,28), Púchov (6,49) a Pezinok (6,55).

Na území celého Trnavského kraja dosiahla nezamestnanosť 8,52%.

Najhoršie čísla evidujú štatistiky v okresoch Kežmarok (28,50), Revúca (30,77) a Rimavská Sobota, kde je bez práce až 33,68% ľudí.

Celorepublikový priemer dosiahol k 30. júnu 13,34 percenta.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júla 2012 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.