reklama

Nezamestnanosť v okrese Trnava dosiahla v marci 3,34 percenta. Pred rokom bolo bez práce o tisíc ľudí viac

Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla za mesiac marec 2022 v okrese Trnava podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ÚPSVaR) 3,34%.

V porovnaní s prechádzajúcim mesiacom sa znížila miera evidovanej nezamestnanosti o 0,12 percenta, pri medziročnom porovnaní ide o pokles takmer 1,5 percenta. V marci 2021 dosahovala miera evidovanej nezamestnosti 4,82 percenta.

V okrese Trnava bolo k 31. marcu 2022 evidovaných 2401 uchádzačov o zamestnanie, čo je oproti predchádzajúcemu mesiacu o 77 menej. Z tohto počtu bolo 2235 ľudí schopných okamžite nastúpiť do zamestnania.

Zostávajúci uchádzači sa vzdelávali pripravovali sa na trh práce, boli dočasne práceneschopní, zúčastňovali sa absolventskej praxe, dobrovoľníckych služieb alebo pracovali v obecných službách.


Úrad práce v Trnave

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Pred rokom, na konci marca 2021, dosiahla miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Trnava 4,82% ľudí. Na úrade práce evidovali 3236 disponibilných nezamestnaných, čo bolo o 1001 viac ako v tomto roku.

Z celoštátneho pohľadu nezamestnanosti je okres Trnava na ôsmom mieste zo všetkých okresov Slovenska.

Najmenej ľudí bez práce eviduje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR v okresoch Bratislava V (2,82%), Ilava (2,87%) a Trenčín (2,88%).

Nižšiu mieru evidovanej nezamestnanosti ako v Trnave, mali v uplynulom mesiaci už len v okresoch Piešťany, Hlohovec, Nitra a Bratislava I.

Miera evidovanej nezamestnanosti v rámci celého Slovenska dosiahla k 31. marcu 2022 úroveň 6,67%, čo predstavuje oproti minulému mesiacu pokles o 0,19%, medziročne o 1,31 percenta.

Ulož ako PDF
Napísal 22. apríla 2022 8:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.