reklama

Nezamestnanosť v okrese Trnava dosiahla v marci 3,34 percenta. Pred rokom bolo bez práce o tisíc ľudí viac

Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla za mesiac marec 2022 v okrese Trnava podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ÚPSVaR) 3,34%.

V porovnaní s prechádzajúcim mesiacom sa znížila miera evidovanej nezamestnanosti o 0,12 percenta, pri medziročnom porovnaní ide o pokles takmer 1,5 percenta. V marci 2021 dosahovala miera evidovanej nezamestnosti 4,82 percenta.

V okrese Trnava bolo k 31. marcu 2022 evidovaných 2401 uchádzačov o zamestnanie, čo je oproti predchádzajúcemu mesiacu o 77 menej. Z tohto počtu bolo 2235 ľudí schopných okamžite nastúpiť do zamestnania.

Zostávajúci uchádzači sa vzdelávali pripravovali sa na trh práce, boli dočasne práceneschopní, zúčastňovali sa absolventskej praxe, dobrovoľníckych služieb alebo pracovali v obecných službách.


Úrad práce v Trnave

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Pred rokom, na konci marca 2021, dosiahla miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Trnava 4,82% ľudí. Na úrade práce evidovali 3236 disponibilných nezamestnaných, čo bolo o 1001 viac ako v tomto roku.

Z celoštátneho pohľadu nezamestnanosti je okres Trnava na ôsmom mieste zo všetkých okresov Slovenska.

Najmenej ľudí bez práce eviduje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR v okresoch Bratislava V (2,82%), Ilava (2,87%) a Trenčín (2,88%).

Nižšiu mieru evidovanej nezamestnanosti ako v Trnave, mali v uplynulom mesiaci už len v okresoch Piešťany, Hlohovec, Nitra a Bratislava I.

Miera evidovanej nezamestnanosti v rámci celého Slovenska dosiahla k 31. marcu 2022 úroveň 6,67%, čo predstavuje oproti minulému mesiacu pokles o 0,19%, medziročne o 1,31 percenta.

Ulož ako PDF
Napísal 22. apríla 2022 8:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.