reklama

Pri výbuchu v leopoldovskej fabrike zahynul robotník, ďalší sa ťažko zranil

V stredu 22. augusta krátko popoludní došlo vo fabrike spoločnosti Meroco v Leopoldove k výbuchu chcemickej látky.

Podľa informácií hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej pri incidente bol usmrtený 40-ročný muž z Vrbového.

Jeho 37-ročný kolega z Radošiny v okrese Topoľčany bol vrtuľníkom prevezený s popáleninami prvého a druhého stupňa na 20% tela do nemocnice v bratislavskom Ružinove.

K výbuchu došlo počas vykonávania zváračských prác. Robotníci neboli zamestnancami podniku, vo fabrike pracovali externe.FOTO: HaZZ

K ohrozeniu ostatného obyvateľstva nedošlo a nebolo ani potrebné vykonať evakuáciu. Na miesto polícia prizvala experta z Kriminalisticko-expertízneho ústavu PZ. Zisťujeme okolnosti, za akých k incidentu došlo,“ uviedla k prípadu Kredatusová.

Na mieste nešťastia zasahovali ôsmi hasiči z Hlohovca, Trnavy a Galanty.

Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že výbuch nastal počas zváračských prác v suterénnych priestoroch, v ktorých sa nachádzalo niekoľko nádrží. Príčina výbuchu ako aj výška škody je momentálne v štádiu zisťovania,“ informoval zastupujúci hovorca KR HaZZ v Trnave Marián Bugár.

Akciová spoločnosť MEROCO je dodávateľom biopalív prostredníctvom projektu výroby metylesteru mastných kyselín, tiež nazývaného aj biodiesel. Biodiesel vyrobený v leopoldovskej fabrike MEROCO sa používa na primiešavanie do nafty.

Ulož ako PDF
Napísal 22. augusta 2012 15:14. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.