reklama

Pri požiari a výbuchu zomrel majiteľ domu. Pravdepodobne spáchal samovraždu

Pri požiari a následnom výbuchu rodinného domu v Dolnej Krupej našli záchranárske zložky v troskách mŕtve telo 49-ročného Miroslava.

Požiar ohlásili podľa vyjadrenia zastupujúceho hovorcu krajských hasičov Tomáša Bílika o 4. hodine ráno v pondelok 16. septembra.

Na miesto udalosti bolo vyslaných šesť členov jednotky z hasičskej stanice v Trnave. Keďže išlo o plne rozvinutý požiar so zrúteným stropom a strechou, veliteľ zásahu si vyžiadal posily. Na miesto udalosti bola vyslaná ďalšia technika a dvaja príslušníci zboru. Obvodový plášť budovy bol značne poškodený a hrozilo zrútenie stavby. Podľa informácií obyvateľov susedných domov sa mal v čase požiaru v budove nachádzať majiteľ. Následným prieskumom za použitia termálnej kamery zasahujúci príslušníci Hasičského a záchranného zboru našli v zadnej časti rodinného domu ohorené torzo ľudského tela. Na miesto udalosti bola privolaná polícia a záchranná zdravotná služba,“ informuje o zásahu Bílik.

krupa-vybuch-1
Výbuch v dôsledku požiaru zničil v skorých ranných hodinách celý dom

FOTO: HaZZ Trnava

Ďalšie vyšetrovanie ukázalo, že tlaková vlna rozbila okná na susedných domoch. likvidácia požiaru bola ukončená krátko pred 11. hodinou a miesto udalosti odovzdali hasiči polícii.

V rodinnom dome v susedstve našli v poštovej schránke dva listy na rozlúčku od majiteľa poškodeného domu. Predpokladáme, že usmrteným je 49-ročný Miroslav, ktorý v dome býval, avšak presná totožnosť bude určená až expertízou,“ upresnila hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

V dôsledku výbuchu došlo k poškodeniu troch okolitých domov, na ktorých sú porozbíjané okná a spadnutý múr. Výška spôsobenej škody bude známa neskôr. K zraneniu žiadnych iných osôb pri udalosti nedošlo.

Do konania boli pribratí experti kriminalisticko – expertízneho ústavu PZ, ktorí budú zisťovať, čo bolo príčinou vzniku požiaru a ako došlo k usmrteniu muža.
Polícia prípad vyšetruje ako všeobecné ohrozenie a usmrtenie. V týchto chvíľach prebiehajú ďalšie procesné úkony
,“ doplnila Kredatusová.

Ďalšie fotografie HaZZ z miesta nešťastia:
krupa-vybuch-5
krupa-vybuch-2
krupa-vybuch-3
krupa-vybuch-4

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2013 14:27. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.