reklama

Pri nočnom požiari na Linčianskej evakuovali obyvateľov bytového domu, dvoch ľudí previezli do nemocnice

V nočných hodinách zasahovali hasiči pri požiari bytu na Jiráskovej ulici.

V pondelok 20. decembra 2021 o 2. hodine v noci vznikol požiar na štvrtom poschodí bytového domu na Jiráskovej ulici v Trnave na sídlisku Linčianska, na miesto vyrazila osemčlenná hasičská jednotka OR HaZZ v Trnave.

„Po príjazde jednotky bolo už viditeľné husté čierne dymenie jedného z okien bytu. Hasiči za asistencie policajného zboru evakuovali obyvateľov bytového domu na voľné priestranstvo,“ uviedla hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová. Ešte pred príchodom hasičov sa obyvateľom podarilo v suteréne zatvoriť hlavný prívod plynu do celej bytovky.

FOTO: HaZZ Trnava

Do horiaceho bytu hasiči vstúpili s jedným útočným D prúdom a začali s vyhľadávaním požiaru.

„Požiar vznikol v obývacej miestnosti, kde sa vznietil televízny prijímač. Plamene sa rozšírili ďalej na nábytok v izbe. Hasiči medzičasom otvorili okná na medziposchodiach bytovky a aj otvor na strechu. Počas zásahu prišlo k zdravotným ťažkostiam jedného z obyvateľov. Hasiči mu poskytli predlekársku prvú pomoc, ako aj jednej maloletej osobe. Obaja boli prevezení záchrannou zdravotnou službou do zdravotníckeho zariadenia,“ priblížila L. Košťálová.

Počas zásahu bolo zistené, že jeden byt nachádzajúci sa oproti horiacemu bytu nebol evakuovaný.

Zasahujúci hasiči preto začali pomocou výškovej techniky s kontrolou bytu z vonkajšej strany, rozkladanie plošiny však komplikovali zaparkované autá. Napokon bolo potvrdené, že v susednom byte sa nikto nenachádza.

„Po odvetraní zadymených priestorov schodiska a likvidácií požiaru sa obyvatelia bytového domu mohli vrátiť do svojich bytov. Príčina vzniku požiaru je v súčasnej dobe v štádiu vyšetrovania. Majiteľom bytu vznikla v dôsledku požiaru škoda vyčíslená na hodnotu 10 000 eur, hasičom sa svojou prácou a odbornosťou podarilo uchrániť majetok v sume 70 000 eur,“ doplnila Lena Košťálová.

Ulož ako PDF
Napísal 20. decembra 2021 13:54. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.