reklama

FOTO + VIDEO: Pri požiari rodinného domu v Jaslovských Bohuniciach prišla o strechu nad hlavou päťčlenná rodina

AKTUALIZOVANÉ

Viac ako štyri desiatky profesionálnych aj dobrovoľných hasičov zasahovali v stredu 23. júna pri požiari rodinného domu v Jaslovských Bohuniciach. O strechu nad hlavou prišla päťčlenná rodina, materiálne škody odhadujú hasiči na 250-tisíc eur.

Požiar vypukol po 16.30 hodine v radovej zástavbe rodinných domov, oheň zachvátil aj ďalšie budovy na pozemku. Z miesta požiaru sa valil hustý čierny dym viditeľný na mnoho kilometrov.

Podľa informácií hasičov v objektoch fungovala aj predajňa so skladom rôzneho tovaru určeného pre kreatívne výrobky a tvorivé ručné práce.

Hasiči v snahe o zabránenie šírenia požiaru vodou ochladzovali aj strechy okolitých rodinných domov.

Na mieste nešťastnej udalosti zasahovalo podľa informácií Hasičského a záchranného zboru počas niekoľkých hodín 40 profesionálnych aj dobrovoľných hasičov.

Profesionálnym hasičom z Trnavy, Hlohovca, Galanty, Pezinka a Piešťan pomáhali dobrovoľníci z Jaslovských Bohuníc, Špačiniec, Veľkých Kostolian, Dolného Dubového a Leopoldova.

„Požiar zasiahol aj predajňu, ktorá je súčasťou rodinného domu a záhradu za domom,“ informovali hasiči.

Podľa vyjadrenia starostky obce Jaslovské Bohunice Boženy Krajčovičovej v rodinnom dome bývala päťčlenná rodina. „Kúpili si starší rodinný dom a pomaličky si ho zveľaďovali. A keď prídete na miesto uvidíte v ich očiach strach, žiaľ a bezmocnosť, nezadržíte v oku slzu. Čo bude ďalej?,“ napísala na sociálnej sieti.

Obec chce postihnutej rodine pomôcť, ochotu podať pomocnú ruku prejavili aj Jaslovskobohuničania.

„Volalo mi veľmi veľa ľudí, že chcú pomôcť či už finančne, alebo pri oprave domu, žiadali aby obec vyhlásila zbierku. Len s tou je to trocha horšie, obec ju musí mať povolenú. Ale zbierku môže vyhlásiť fyzická osoba a my na úrade pomôžeme. Prihlásila sa mi pani riaditeľka z našej materskej školy a určite pomôžeme aj my. Je vidieť, že ľuďom nie je nešťastie druhých ľahostajné. Na záver sa chcem ešte poďakovať všetkým hasičom, policajnému zboru aj tým, ktorí aspoň dobrým slovom pomáhajú rodine prekonať tieto ťažké chvíle,“ doplnila Krajčovičová.

Stanovisko KR HaZZ v Trnave

Dňa 23. júna 2021 krátko po 16.30 hodine bolo na tiesňovú linku prijaté oznámenie o vzniku požiaru rodinného domu spojeného s obchodným priestorom v Jaslovských Bohuniciach, okres Trnava. Na mieste udalosti zasahovali príslušníci z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, Piešťanoch, Galante, Pezinka a hasičskej stanice v Hlohovci. Na likvidáciu požiaru boli prizvané aj dobrovoľné hasičské zbory obce Jaslovské Bohunice, Špačince, Veľké Kostoľany, Dolné Dubové a Leopoldov. Na mieste udalosti bola poskytnutá aj intervenčná pomoc psychológom Hasičského a záchranného zboru.

Po príchode hasičských jednotiek na miesto udalosti bolo zistené, že ide o veľmi rozsiahly požiar rodinného domu a záhrady, ktorý sa nachádza v radovej zástavbe rodinných domov. Šíriace sa plamene bezprostredne ohrozovali aj susediace domy. Na likvidáciu boli použité tri vysokotlakové prúdy a ďalšie dva na ochladzovanie priľahlých rodinných domov. Jeden vysokotlakový prúd hasiči nasadili aj na likvidáciu požiaru povalových priestorov.

Celý zásah pre silné zadymenie prebiehal v autonómnych dýchacích prístrojoch. Na zabezpečenie protipožiarnych opatrení bolo vykonané úplné odpojenie od prívodu elektrickej energie v troch domov. Po lokalizácií požiaru hasiči v spolupráci s dobrovoľnými hasičskými zbormi obce začali s rozoberaním strešnej konštrukcie, s cieľom zabrániť ďalšiemu šíreniu požiaru. Termokamerou prehľadávali skryté ohniská a kontrolovali ňou aj susediace dva rodinné domy.

V čase zásahu boli vydané hydrometeorologické výstrahy pre vysoké teploty. Preto boli zasahujúcim príslušníkom monitorované vitálne funkcie sanitným automobilom hasičskej záchrannej služby. Po úplnom uhasení požiaru bolo požiarovisko odovzdané dobrovoľným hasičom z Jaslovských Bohuníc, ktorí vykonávali požiarny dozor do ranných hodín.

Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu. Škoda na majetku bola predbežne vyčíslená na sumu 250 000 eur. Svojou činnosťou hasiči uchránili majetok v hodnote 500 000 eur.

kpt. Mgr. Lena Košťálová
odborný inšpektor – hovorca | vnútorné oddelenie| Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave

FOTO:

FOTO: trnava-live.sk

FOTO: HaZZ

Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2021 20:19. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.