reklama

Tri podvodníčky pripravili ženu o byt aj peniaze

Vyšetrovateľ kriminálnej polície obvinil zo zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva 44-ročnú Ivetu, 39-ročnú Ingrid a 33-ročnú Andreu z Trnavy.

Podľa vyjadrenia krajského policajného hovorcu Michala Hanusa obvinené ženy od januára 2009 do decembra 2009 v Trnave postupne vylákali od 66-ročnej ženy z Trnavy pod rozličnými zámienkami takmer 12.300 eur.

Peniaze od poškodenej lákali aj naďalej, tá však už žiadnu hotovosť nemala, a tak ju naviedli na uzatvorenie pôžičiek v rôznych nebankových inštitúciách. Získané peniaz si však ponechávali pre seba. Následne na to, aby mohla žena tieto úvery splácať, naviedli ju na to, aby si zobrala pôžičku od 39 ročného muža z Nitry. Poškodená prepísala svoj byt v Trnave o výmere viac ako 70 m2 za sumu takmer 30-tisíc eur, pričom sa domnievala, že ide iba o pôžičku. Kúpna cena jej však nikdy nebola vyplatená. Peniaze si rozdelili obvinené ženy,“ priblížil konanie trojice podvodníčok M. Hanus.

Ženy spôsobili svojej obeti škodu vo výške viac ako 62-tisíc eur.

Všetkým trom obvineným ženám hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov, 33-ročná Andrea sa momentálne nachádza vo väzbe za iný skutok.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2012 10:30. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tri podvodníčky pripravili ženu o byt aj peniaze”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.