reklama

Mikuláš, čert a anjel skončili za mrežami. Okradli priamo v byte starenku o peniaze a zlato

Policajti zadržali Mikuláša, čerta a anjela. Brat s dvomi sestrami sa v pondelok 5. decembra prezliekli do kostýmov a chodili vinšovať po meste Skalica. Cieľom ich pochodu však nebolo rozdávanie radosti, ale sprostá krádež.

Zlodeji oblečení v kostýmoch v sprievode trojročného dieťaťa si podľa slov trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej vytypovali 91-ročnú pani. Zazvonili jej pri dverách a vinšovali. Dostali päť eur.

„Muž prezlečený za Mikuláša požiadal staršiu pani o čaj pre malého vinšovníka. Obe ženy zostali v byte bez dozoru a jedna z nich, 19-ročná dievčina v kostýme anjela, zobrala žene 45 eur v hotovosti a zlaté šperky za ďalších viac ako 380 eur. S nakradnutými vecami ich v priamo v byte zadržali policajti. Susede, ktorá býva v blízkosti, sa návšteva nepozdávala a zavolala na číslo 158,“ opísala priebeh nezvyčajnej krádeže Linkešová.

Vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže. Na dvoch z nich, 29-ročného muža a 21-ročnú ženu spracoval návrh na ich väzobné stíhanie.

V minulosti boli obaja za trestnú činnosť odsúdení a stále boli v podmienke. Najmladšiu, 19-ročnú sestru. stíha polícia na slobode.

Podvodníkom hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

„olícia apeluje na starších ľudí, aby boli obzvlášť opatrní. Počas vianočných sviatkov nie je zriedkavosťou, že najmä starších ľudí navštívia aj neželaní koledníci. V takýchto prípadoch je určite vhodnejšie osoby nevpustiť do obydlia a v prípade akýchkoľvek podozrení kontaktovať políciu. Veľkú službu pre osamelých a starších ľudí zohrávajú vždy všímaví a nápomocní susedia, ktorí dokážu včas zasiahnuť,“ pripomenula krajská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 7. decembra 2016 10:31. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.