reklama

Poľský kamionista viedol 21-tonový náklad s tromi promile v krvi

Na políciu v Trnave telefonovali v nedeľu 2. decembra dopoludnia viacerí motoristi, že po rýchlostnej ceste R1 v smere od Trnavy na Nitru sa pohybuje kamión, ktorý jazdí zo strany na stranu.

Operačné stredisko ihneď vyslalo do úseku hliadku diaľničného oddelenia. Po príchode policajtov na miesto bol už kamión havarovaný mimo cesty.

Poľský ťahač s návesom vyšiel neďaleko Vlčkoviec mimo cestu, kde zapadol. Vodič sa snažil vyjsť späť na rýchlostnú komunikáciu a pokračovať v jazde. V tom mu však už policajti zabránili. Hliadka diaľničného oddelenia skontrolovala vodičovi doklady potrebné na vedenie a premávku vozidla a podrobila vodiča dychovej skúške,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

O 09.50 h policajti namerali vodičovi 2,77 promile a o pol hodinu neskôr „nafúkal“ ešte viac – 3,02 promile alkoholu.

Polícia 55-ročného poľského vodiča zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ v pondelok 3. decembra muža už obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Odňatím slobody na dva až päť rokov sa v zmysle zákona páchateľ potrestá, ak vykonáva v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodil vplyvom návykovej a vykonáva činnosť, pri ktorej by mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí alebo spôsobiť značnú škodu na majetku pri výkone zamestnania. V tomto prípade profesionálny poľský vodič viedol kamión o celkovej hmotnosti približne 21 ton,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2012 9:18. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poľský kamionista viedol 21-tonový náklad s tromi promile v krvi”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.