reklama

Opitý vodič vyletel z cesty a zrazil chodkyňu. V krvi mal vyše 3,5 promile alkoholu

Vyše 3,5 promile alkoholu v krvi zistili vodičovi Deawoo Matiz, ktorý v sobotu 15. júna o 21.45 hodine vyletel s autom mimo cesty, zrazil chodkyňu a narazil so odstaveného auta.

Dvadsaťjedenročný Trnavčan podľa informácií hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej nezvládol riadenie v pravotočivej zákrute a prešiel do protismeru.

Strhol volant vpravo a vyletel mimo cesty na trávu, kadiaľ práve prechádzala chodkyňa. Následne prešiel autom na parkovisko, kde narazil do zaparkovanej Toyoty Yaris. Tú náraz odhodil do Škody Favorit. Pri dopravnej nehode utrpela chodkyňa zranenie, ktoré si našťastie vyžiadalo len jednorazové ošetrenie. Vodič Daewa a jeho o dva roky starší spolujazdec sa zranili ľahko.,“ uviedla Kredatusová.

Vodičovi policajti dychovou skúškou namerali 1,71 mg alkoholu, čo je v prepočte až 3,56 promile.

nehoda-okruzna

FOTO: Polícia

Vodič je podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu hrozí jednoročné väzenie a  súd mu môže súčasne uložiť aj peňažný trest a trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na dobu až 10 rokov,“ doplnila policajná hovorkyňa.

V súčasnosti podľa zákona platí, že ak je vodič motorového vozidla dôvodne podozrivý, že požil alkohol, či inú návykovú látku alebo odmietne vyšetrenie na ich zistenie, policajt rozhodne o preskúmaní jeho zdravotnej spôsobilosti vo vzťahu k závislosti od týchto látok.

Treba zdôrazniť že policajt rozhodne o preskúmaní zdravotnej spôsobilosti vodiča bez ohľadu na zistenú hladinu alkoholu alebo inej návykovej látky, teda pri akomkoľvek množstve promile. Teda o preskúmaní jeho zdravotnej spôsobilosti policajt rozhodne ako v prípade trestného činu, tak aj v prípade priestupku.
Na vykonanie preskúmania zdravotnej spôsobilosti policajt určí vodičovi primeranú lehotu. Počas nej mu zadrží vodičský preukaz. Závislosť posudzuje psychiater. Ak psychiater zistí, že osoba je závislá, oznámi to polícii. V takom prípade sa vodičovi vodičský preukaz nevracia. Ak psychiater zistí, že vodič závislý nie je, policajt rozhodne o povinnosti podrobiť sa odbornému poradenstvu u psychológa. Vodičský preukaz sa vodičovi vráti až po splnení všetkých uložených povinností.
,“ pripomenula M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2013 11:36. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.