reklama

Opitý vodič dostal šmyk a spôsobil zrážku troch áut

Šesťdesiatosemročný vodič Reanultu Clio z Vinohradov nad Váhom v galantskom okrese spôsobil vo štvrtok 25. októbra vo večerných hodinách dopravnú nehodu medzi Vrbovým a Prašníkom.

Podľa vyjadrenia hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej muž mal v čase nehody v krvi 1.35 promile alkoholu.


FOTO: Polícia

Vodič Renaultu Clio išiel v smere od obce Vrbové na Prašník. S autom dostal šmyk, prešiel do protismeru, kde sa bočne zrazil s oproti idúcim VW Polo. To bolo v dôsledku zrážky odhodené do Škody Octavia idúcej v  protismere. Spočiatku hrozivo vyzerajúca nehoda sa napokon zaobišla s ľahkými zraneniami,“ informovala M. Kredatusová.

Tridsaťdvaročná vodička vozidla VW Polo z okresu Myjava utrpela poranenia hlavy, 45 – ročný vodič Octavie z Prašníka mal vyvrtnutú a natiahnutú chrbticu. Vinník nehody vyviazol bez zranení.

Vodič je podozrivý z viacerých porušení zákona o cestnej premávke.

Šoférovanie s alkoholom nad 1 promile je trestným činom

Od 1. novembra 2011 je jazda pod vplyvom alkoholu nad jedno promile alebo pod vplyvom inej návykovej látky a odmietnutie vyšetrenia trestný čin. Ide o trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, za ktorý vodičom hrozí až ročné väzenie. Súd im môže súčasne uložiť aj peňažný trest a trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlo až na 10 rokov. V prípade vodiča, ktorý už bol za tento trestný čin odsúdený sa trest zákazu činnosti ukladá v hornej polovici trestnej sadzby, teda od päť do 10 rokov.

V týchto prípadoch policajt vždy zároveň rozhodne o preskúmaní zdravotnej spôsobilosti vodiča vo vzťahu k závislosti od alkoholu alebo iných návykových látok. Policajt rozhodne o preskúmaní zdravotnej spôsobilosti vodiča bez ohľadu na zistenú hladinu alkoholu alebo inej návykovej látky, teda pri akomkoľvek množstve promile. Na vykonanie preskúmania zdravotnej spôsobilosti policajt určí vodičovi primeranú lehotu. Počas nej mu zadrží vodičský preukaz. Závislosť posudzuje psychiater. Ak psychiater zistí, že osoba je závislá, oznámi to polícii. V takom prípade sa vodičovi vodičský preukaz nevracia.

Ak psychiater zistí, že vodič závislý nie je, policajt rozhodne o povinnosti podrobiť sa odbornému poradenstvu u psychológa. Vodičský preukaz sa vodičovi vráti až po splnení všetkých uložených povinností.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2012 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Opitý vodič dostal šmyk a spôsobil zrážku troch áut”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.