reklama

Policajti chytili opitého vodiča, o hodinu zadržali aj jeho spolujazdkyňu

Dvadsaťdvaročného vodiča VW Polo zastavila 8. júna po 23. hodine v Zavare policajná hliadka. Muž z Dolnej Strehovej v okrees Veľký Krtíš sa podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu namerali 2,75 promile alkoholu.

Poverený policajt 22 – ročného muža obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, za tento skutok mu hrozítrest odňatia slobody až na jeden rok, informoval hovorca KR PZ v Trnave Michal Hanus.

Rovnako potúžený alkoholom si sadol za volant aj 24-ročný muž z Maduníc. V nedeľu 10. júna popoludní vodič pri kontrole javil známky požitia alkoholu, čo dosvedčila aj dychová skúška. Vodič nafúkal 1,15 promile.

Z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky policajti obvinili aj 23 – ročnú ženu z Vrbového. Obvinená žena bola spolujazdkyňou 24 – ročného muža z Maduníc. Po tom, ako vodičovi namerali 1,15 promile alkoholu, vodička zostala vo vozidle. O hodinu neskôr, krátko po štvrtej hodine, zastavovala v Maduniciach iná policajná hliadka osobné auto Škoda Fabia, ktoré v tom čase viedla práve 23 – ročná vodička. Policajti ženu podrobili dychovej skúške, ktorou jej namerali 1,77 promile alkoholu,“ uviedol k prípadu Hanus.

Obom obvineným osobám hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na jeden rok.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Je potrebné zdôrazniť že policajt rozhodne o preskúmaní zdravotnej spôsobilosti vodiča bez ohľadu na zistenú hladinu alkoholu alebo inej návykovej látky, teda pri akomkoľvek množstve promile. Teda o preskúmaní jeho zdravotnej spôsobilosti policajt rozhodne ako v prípade trestného činu, tak aj v prípade priestupku,“ vysvetľuje krajský policajný hovorca.

Ako pokračuje, na vykonanie preskúmania zdravotnej spôsobilosti policajt určí vodičovi primeranú lehotu. Počas nej mu zadrží vodičský preukaz. Závislosť posudzuje psychiater. Ak psychiater zistí, že osoba je závislá, oznámi to polícii. V takom prípade sa vodičovi vodičský preukaz nevracia.

Ak psychiater zistí, že vodič závislý nie je, policajt rozhodne o povinnosti podrobiť sa odbornému poradenstvu u psychológa. Vodičský preukaz sa vodičovi vráti až po splnení všetkých uložených povinností,“ dodal Michal Hanus.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2012 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.